Solas Namyšlený

24. října 2016 v 21:55 |  Dračí děti - postavy

Jméno: Solas
Přídomek: Namyšlený
Věk: 24 let
Datum narození: 6. den 3. cyklus 1397. období
Národ: Dračí děti
Magické schopnosti: Ovládání ohně
Zbraně: Sečný mečPovaha: Solas je povahově velmi namyšlený a silně zahleděný do sebe. Jeho největší víra je víra v sebe samého a ve své vlastní schopnosti. Miluje výzvy, kdy může dokázal svou jedinečnost, dokonalost a často se předvádí. Má rád, když ho někdo chválí a lidé ho na ulici zdraví. Čistě v nitru ho ale těší lidská radost a štěstí ostatních, i když by si to nikdy nepřiznal. Velmi ho potěší, když ho lidé poznávají. Rád se chvástá. Jeho špatná vlastnost je ta, že rád utrácí spousty peněz. Rád se hýčká a také má občas sklony k alkoholismu. Nikdy neodolá pozvání do nějaké nóbl hospody a velmi často se rychle opije, neboť alkohol nesnáší moc dobře. Přestože spousta lidí odsuzuje jeho chvástání a namyšlenost, Solas hluboko uvnitř je dobrý člověk, kterého těší čarovat lidem na tvářích úsměvy a nejvíc ho dokáže sklíčit smutek a špatná nálada. Je velmi nadaný v ohňové magii. Nemá jiné schopnosti, zato v ovládání ohně patří k těm nejlepším z nejlepších. Jeho záliba je tradiční tanec s vějíři, při kterých pracuje i s ohněm, nejvíc mu polichotí,když lidé škemrají o to, aby na nějakých událostech předvedl svůj skvostný tanec. Přestože se snaží jednat slušně, občas jeho slova jsou krutá ajedovatá a dokáže svými ostrými slovy i ublížit.


Životní sen: Stát se známým po celém světě mezi všemi národy a přinést radost všem lidem všech národností. Přál by si, aby se o něm zpívali i písně a on tak zůstal navždy v podvědomí mnoha lidí.


Popis vzhledu: Solas je nóbl muž. Nosí dlouhé černé vlasy. Nemá je stříhané, nosí je dlouhé, často rozpuštěné nebo ve vyčesaném culíku na temeni hlavy, aby pokaždé vypadal stylově. Dbá o svůj vzhled a tak i jeho pleť vypadá mladistvě a zakládá si i na její bledší barvě. Rád nosí zlaté šperky a drahé oblečení. Nejraději se honosí rudým pláštěm z velmi drahé látky, který má lidem říci o tom, jak je mimořádně nadaný v magii ohně. Všeobecně miluje rudou barvu. Má i rudou cestovní hůl pokovanou zlatem. Vzadu nosí vystavený všem na obdiv svůj sečný meč, který se v jeho rodině dědí. Je na něj pyšný a nechává se s ním velmi často vidět a nosí ho u boku, nebo připevněný zezadu k plášti. Velmi často u sebe nosí různé druhy vějířů.

Doplňující informace: Solas se narodil do jedné z nejvlivnějších rodin. Od malička mu byl do hlavy vtloukán jeho skvělý původ s dlouhou tradicí a tak se stal velmi zahleděným sám do sebe. Jeho ego výrazně vrostlo, když už jako malý dokázal ovládat magii ohně lépe než kdokoliv v jeho okolí. Žárlivost ostatních mu dělala dobře a často se chvástal tím, že je lepší, než kdokoliv ostatní. Proto už v raném věku dostal od kněze přízvisko Namyšlený. Ale i na to byl pyšný. Když vyrostl do 15. věku života, jeho otec onemocněl a na smrtelné posteli mu odkázal obrovské jmění, rodinné sídlo a rodinný meč, který se předával z otce na syna. Tím Solas zpyšněl ještě více. nyní mu spadlo do klína všechno, moc, peníze a dostatek všeho. Když se nudil ve svém rodovém sídlu, snažil se vyplnit svůj čas učením tance. A i tom brzy začal excelovat. Solas se naučil nádherně tancovat s lehkostí a s jemnými gesty, které doprovází vějíři a postupně do toho propracovat i svůj oheň. Solas byl ve svém okolí známý a uznávaný. Jako skoro dospělý dosáhl mistrných výsledků v ovládání ohně a mnozí mu předpověděli velké věci. Solas se ale nespokojil jen s místní slávou, toužil být známý všude a toužil, aby ho znali lidi z celého světa. Solas byl dokonce i navržen na místo kněze, nakonec ale byl vybrán někdo jiný, neboť Solasovi nikdo nevěřil, že by se dokázal dostat přes svou zahleděnost. Tímto jeho pýcha utrpěla a snažil se stáhnout se ze své rodné krajiny a vydat se do světa poznat nové kraje, země a lidi. Kamkoliv Solas přijde, rozhazuje neuvěřitelné množství peněz, protože nedokáže odolat tomu, aby se nerozmazloval a za každých okolností se snaží vypadat sofistikovaně, upraveně a skvěle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama