Sirael Neočištěná

24. ledna 2016 v 17:39 | Darkness & Madness |  Stínový národ - postavy

Jméno: Sirael
Příjmení/přídomek: Neočištěná
Věk: 16 období
Datum narození: 1. den 1. cyklu 1405. období
Národ: Stínový národ
Významná osobnost: Trpitelka
Magické schopnosti: Ovládání stínů, Splynutí se stíny
Zbraně: Okovaná tyč, dýka s dvojitou čepelí

Povaha: Sirael je tichá, zakřiknutá dívka s nezdravě nízkým sebevědomím. Vůbec si nevěří a raději se řídí tím, co říkají ostatní. Často působí hodně odměřeně. Ačkoliv má svět jako takový ráda, je spousta věcí, které nesnáší. Nesnáší, když musí rozhodnout něco důležitého. Nesnáší chvíle, kdy neví, co má dělat. Nesnáší svůj malý vzrůst. Nesnáší svůj odraz v zrcadle. Nesnáší zrcadla. Též nesnáší svůj osud trpitelky, ale ví, že kdyby proti němu něco namítla, bylo by zle. V neposlední řadě nesnáší samu sebe zato, že je se svým údělem nespokojená. Měla by se přece cítit poctěná. Břemeno, jež musí nést, není svěřeno každému. Byla jí uložena taková důležitá úloha, odčinit lidské hříchy a ona si toho neváží. Sirael se za to upřímně nenávidí. Nenávidí se tak hluboce, že svůj úděl trpitelky odevzdaně přijímá nejen kvůli víře, že tím skutečně zachrání duše ostatních, ale i ze zvrácené potřeby potrestat svou bídnou povahu. Často se v duchu modlí k Deovi a prosí ho, aby se stala lepším člověkem a zbavila se hříšných myšlenek nato, co by bylo, kdyby jí nebylo svěřeno spasení lidstva a ona mohla vést normální život. Sirael miluje vše živé, samu sebe však nenávidí. K svému bohovi vzhlíží, , uctívá ho a obdivuje. Zároveň se ho však bojí. V jejím srdci se věčně sváří láska a nenávist, trhajíce její osobnost zevnitř. Někdy si už dívka ani není jistá tím, co cítí. Po čem vlastně touží? Kam ji vede srdce? Netuší. A proto si raději namlouvá, že neprahne po ničem jiném než po naplnění svého údělu. Doufá, že když se bude dokonale podřizovat své víře, nakonec skutečně dojde očištění a nalezne duševní rovnováhu.

Životní sen: Najít samu sebe. - Siraelina povaha je značně rozporuplná a dívka občas neví, co vlastně chce. Proto je jejím největším přáním uvědomit si, kdo vlastně je a jaké jsou její cíle. Tento sen jí však značně podkopává přesvědčení, že nemá právo po čemkoliv toužit.

Popis a obrázek vzhledu: Sirael je na svůj věk značně malá. Měří pouhých 140 cm a vzhledem k tomu, že se většinou hrbí, vypadá ještě menší. Husté bílé vlasy jí končí lehce nad rameny, rozpuštěné a neučesané. Je až nepřirozeně bledá, což výrazně kontrastuje s jejíma pronikavě modrýma očima a broskvově zbarvenými rty. Má velmi jemné, skoro dětské rysy. To je ostatně jeden z důvodů, proč nosí plášť s kápí. Nejde jen to, že se jedná o obvyklý oděv Stínového národa, nýbrž i o zakrytí její holčičkovsky vypadající tváře. Jako trpitelka vzbuzuje dost pozornosti sama o sobě a lidé se jí za každé příležitosti straní. Nepotřebuje, aby si pak na ni za zády ještě ukazovali kvůli jejímu vzhledu. Její oděv je dosti omšelý, na různých místech potrhaný. Dívka nemá boty, a tak chodí i za chladných nocí bosa. Vyjma oblečení je jejím jediným majetkem lucerna, dýka a okovaná hůl, která má však do řádné hole daleko. Jedná se spíše o okovaný klacek.

Doplňující informace: Sirael si vždy myslela, že den, kdy dovrší patnácti období, bude velkým zlomem v jejím životě. Opustí Chrám ticha a stane se plnohodnotným členem Stínového národa. Bude mít vlastní dům, najde si práci, jež bude pro ostatní přínosná a už nebude svazována tisíci pravidly chrámu. Věřila, že za to, jak vždy poslouchala učitele a řádně se modlila, bude požehnána dobrým životem. Skutečně byly její patnácté narozeniny zlomové, avšak docela jiným způsobem, než čekala. Ten den zemřel předchozí trpitel a ona byla vybrána za jeho náhradu. Ačkoliv to na sobě nedala znát, byl to pro ni šok. O téhle nábožensko-společenské roli již slyšela. Jednalo se o osobu, jíž si člověk musí vážit, ale které je zároveň lepší se vyhýbat. Trpitel v ní vždy vzbuzoval zvláštní bázeň a ona teď měla stanout na jeho místě. Přirozeně nemohla odmítnout, ani kdyby chtěla. Dozajista by ji zato krutě ztrestali, možná dokonce zabili. A co by s ní bylo po smrti? Jak by mohla být očištěna, kdyby se vzepřela boží vůli a odmítla svůj úděl? Sirael se nechtěla smažit v pekle, topit v jezeru žalu ani skončit v naprostém zatracení, což byl dle příběhů osud těch, kdož nedosáhli očištění. Dívka tedy roli trpitele přijala, rozhodnuta spasit tím nejen sebe, ale i všechny ostatní ze Stínového národa, což ostatně byla její povinnost. Od té doby se snaží sama sobě namlouvat, že to, co cítí, není prázdnota, nýbrž povznesenost nad životem jako takovým.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama