Lea Jantarový ostříž

19. září 2015 v 18:38 |  Rubínový lid - postavy

Jméno: Lea
Příjmení/přídomek: Jantarový ostříž
Věk: 17
Datum narození: 27. den 4. cyklu 1403. období
Národ: Rubínový lid
Významná osobnost: Chu-mej
Magické schopnosti: Magie run, travičství
Zbraně: Tesák, luk

Povaha: Lea je sebejistá dívka bojovné povahy. Má ráda adrenalin a přímo miluje lov, ale spíše samotářský, nežli skupinový. Nejraději se spoléhá na sebe a své zbystřené smysly. Umí být milá i přátelská, ale jen když se jí zrovna chce. Pohrdavé chování je pro ni docela typické, ale neprojevuje se za každých okolností. Netrpí potřebou věčně na něco nadávat, upřednostňuje spíš užívání ironie a sarkasmu. Naštvání u ní neústí ve výbuchy vzteku, nýbrž v ledovou chladnost. Pokud se vám ji povede obzvlášť hodně rozzlobit, pravděpodobně semkne rty a s hněvivým pohledem v očích na vás namíří jeden ze svých šípů. (Ach, zmínila jsem, že jsou mezi nimi i otrávené?) Zdali vystřelí, je už čistě v rukou osudu, ač v některých případech to závisí i na vaší osobě. Určitý typ lidí Leu vyloženě dožírá, tudíž se ujistěte, že k němu nepatříte. Obecně se dá říct, že pokud jste ukřičený fracek, jenž bojuje hůř jak pětileté dítě, nebude se s vámi příliš párat. Lea je tvrdá a dobrou vůlí rozhodně neplýtvá na někoho, kdo jí za to očividně nestojí. Natolik hodná není a ani nechce být. To si raději dá dotyčného k obědu (doslova). Kromě boje a lovu je ještě jedna věc, kterou dívka zbožňuje. Krystalovou magii. Sama ji sice neovládá, ale přesto či možná právě pro to je jí natolik okouzlená. Už odjakživa záviděla lidem, které vybrali za vyvolené pro rituál Matori. V jejích očích byla vždy nesmírná pocta stát se jedním z nich a ochránit svůj lid proměnou v překrásnou krystalovou sochu. Nejprve se jí na tom celém zdála úžasná hlavně ta proměna, ale v posledních letech se jí začal jevit čím dál důležitější fakt, že člověk, jenž se stane vyvoleným, toho pro své lidi udělá mnohem více, než by jinak dokázal jako "obyčejný" člověk. A navíc to znamená, že je důležitý pro bohyni, což je ta největší odměna za jeho oddanost vůči ní. Alespoň v to Lea věří. Anebo si spíš namlouvá, že v to věří. Má totiž pocit, že chtít být "Vyvolenou" jen kvůli lásce ke krystalům je poněkud kacířské.

Životní sen: Stát se vyvolenou.

Popis a obrázek vzhledu: Se svou štíhlou, šlachovitou postavou rozhodně nevypadá jako nějaká křehotinka. Mezi dívkami Rubínového lidu je nejvyšší, ovšem z chlapců převyšuje jen některé. Na obra měřícího pomalu 80 palců vážně nemá. Blond barvu vlasů zdědila po matce, stejně jako světlou barvu očí. V rysech obličeje je však podobná otci, hlavně pak nosem. Pleť má díky častému pobytu na slunci mírně opálenou. Na sobě nosí vlastnoručně vyráběné oblečení z kůží zvířat, jež sama ulovila. Lea se vzhledem k vrozené zálibě Rubínového lidu ve vzácných kamenech a hlavně pak kvůli své skoro až posedlosti krystaly, zdobí různými drahými kameny, minerály, drahokamy a polodrahokamy. Smysl obuvi stejně jako spousta dalších z Rubínového národa nikdy nepochopila, tudíž chodí zásadně bosa.

Doplňující informace: Dívčini rodiče patří k lovcům žijícím ve stanech ze zvířecích kůží. Lea s nimi bydlela až do svých patnácti období, kdy jí otec daroval vlastní obydlí za získání dobrého hodnocení při boji s chu-mejem. Samozřejmě to byl rovněž stan ze zvířecích kůží. Lea, která po svých rodičích zdědila výjimečné lovecké schopnosti, původně plánovala, že si své obydlí vytvoří sama a dokonce si už připravovala potřebný materiál - kůže ze zvířat, jež skolila. Nedá se však říct, že by jí otcův nečekaný dar nějak vadil, ba naopak. Jednalo se o poctivou odměnu a konec konců, takhle mohla dosud nasbíranou kůži využít jinak, což také udělala. Vytvořila si z ní dva velké pytle na věci a nové oblečení, jelikož to dosavadní jí už stejně začínalo být malé. Krátce poté byl dosavadní chu-mej vybrán za vyvoleného a Rubínový lid potřeboval vybrat nového. Mezi navrženými kandidáty se ocitla navzdory svému mladému věku i Lea a vzhledem k tomu, že byla už odmala značně ambiciózní, rozhodla se nabízenou výzvu přijmout. Společně s dalšími sedmi svedla boj o pozici chu-meje, z nějž k překvapení ostatních, vyšla vítězně. Získala tím všeobecný respekt a důležité postavení ve svém národě, jelikož bojové schopnosti jsou v něm značně ceněné. Námluv se prozatím neúčastnila, jelikož podle ní slouží nalezení druha jen k vytváření nového potomstva a o to ona sama zatím nemá zájem. Dětí se rodí dost tak jako tak a být těhotná je značně nepraktické. Sama to viděla na své kamarádce, která nyní vypadá jako by snědla celou pouštní kozu, kvůli čemuž nemůže ani pořádně lovit, jelikož to obří břicho vážně strašně překáží. Navíc bude podle všeho již brzo rodit, a tak pro jistotu nechodí ani na průzkumné výpravy. Lea ji kvůli tomu vcelku lituje, i když zároveň má pocit, že to kamarádka trochu přehání. Osobně zná ženy, které se těhotenstvím nenechaly tolik omezovat a děcko doslova "vyprdly" i v bitvě. Ona sama se rozhodla, že chce být jako ony, pokud se jednou rovněž usnese přinést lidu další dítě. Ovšem nejméně do jejího dvacátého období k tomu určitě nedojde, možná s tím počká dokonce ještě déle. Ostatně její matka ji též měla až ve dvaceti dvou obdobích, tudíž není důvod někam spěchat.

Dívčin tesák
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama