Září 2015

Vyhodnocení rychlosoutěže č. 1

20. září 2015 v 19:37 Soutěže
Účast v soutěži byla vskutku převeliká (dva lidi...jej! XD). Ne, že by to bylo vzhledem k tomu, že je Deuria spuštěna teprve krátce, nějak značně překvapivé. Nuž tady jsou naši výherci:

Jako první se umístil Leo Nečistý
Druhá a zároveň poslední skončila Drría Mramorová holubice.

Oba dva tedy získávají tři body pro svůj národ. (Pro ujasnění: Drríe byly uznány jak dva body za druhé místo, tak i jeden bod za poslední místo.)

Rychlosoutěž č. 1 - UKONČENA

19. září 2015 v 23:24 Soutěže
Tak a je tu první krátká rychlosoutěž pro ty, kdo by svému národu rádi nahrabali nějaké body, či si jen na chvíli pomohli z nudy. Vzhledem k tomu, že tu jde hlavně o rychlost, nebudu se jí já (Madness) jakožto organizátorka účastnit. Darkness se však na rozdíl ode mě může zapojit, jelikož jsem jí o soutěži neřekla a tím jí položila do úplně stejných podmínek jako vás (i když si stejně myslím, že bude mezi prvními, jelikož blog sleduje pomalu neustále). Doufám, že jí moje dobře míněné zatajení soutěže nebude vadit. XD Snad pochopí, že kdyby o všem věděla, musela by jí být v rámci férovosti hry zakázána účast a to by ji určitě někde hluboko hluboko uvnitř mrzelo (a možná ani ne zas tak hluboko).

Nuž, ale teď už k samotné soutěži. Vaším úkolem je zodpovědět do komentářů pod článkem níže (o hóódně níže) uvedené otázky, což samo o sobě není nic těžkého. Aby to však zase nebylo jen tak, vymyslela jsem několik pravidel, které vám (možná) přidělají trošku víc práce (jsem zlá).

Tady jsou:
1. Otázky se týkají vašich postav (včetně bohů), ne vás. Neodpovídejte tedy za sebe, ale za své postavy. Pokud se tedy zeptám, jaké je vaše oblíbené jídlo, nebudete psát, že vy sami máte rádi gumové medvídky, ale že vaše postava má ráda třeba pšeničnou placku. U otázky tohoto typu však musíte brát v potaz svět Deurie. Kdybyste totiž z nějakého důvodu vážně chtěli, aby vaše postava měla rovněž ráda ony gumové medvídky, uvědomte si, že je vzhledem k povaze světa Deurie nepravděpodobné, že se tu takovéto jídlo vyskytuje a vaše postava ho tím pádem nemůže znát.
2. Máte-li více postav, zodpovídáte otázky zvlášť za každou postavu, s kterou se chcete účastnit. Nelze napsat odpovědi za všechny tři postavy do jednoho komentáře, každá musí mít svůj vlastní. V opačném případě bude vaše účast neplatná. Proč to tak je? Aby měli i ostatní hráči šanci na získání bodů pro své postavy. Stává se, že lidé odešlou komentář víceméně ve stejnou chvíli a pokud se ten váš zobrazí první a bude v něm více postav, můžete tomu druhému sebrat šanci na výhru.
3. Okopírované odpovědi nejsou tolerovány. I když se může stát, že určitou věc cítí postavy stejně (je běžné, že spolu mají lidé něco společného), těžko se dá předpokládat, že se budou naprosto ve všem shodovat. Vytvořili jste svým postavám jedinečné osobnosti (aspoň v této hře - nevím, zda je třeba nemáte převzaté z jiné rpg, kt. hrajete), a tak v tomto duchu originality zůstaňte. Všechny vaše postavy nemusí milovat pšeničnou placku. Nějaká může mít ráda kukuřičnou a z pšeničné se jí bude dělat šoufl.
4. Nezapomeňte do komentáře napsat jméno vaší postavy. Když se podepíšete jen pod svou hráčskou přezdívkou, těžko poznám, jestli odpovídáte za slečnu A nebo slečnu B. V případě, že máte jen jednu postavu, není až takový problém, pokud zapomenete zmínit její jméno, ale i tak mi usnadníte práci, pokud ho napíšete.

Nuž a tady jsou konečně zmiňované otázky. Smůla pro vás, oblíbené jídlo tam není! XDSoutěž končí 20. 9. 2015 v 18:21. Vítězí první tři, kteří odpoví nejrychleji. Připravila jsem však i cenu útěchy pro toho, kdo bude ÚPLNĚ poslední.

1. místo - 3 body
2. a 3. místo - 2 body
Cena útěchy - 1 bod

Lea Jantarový ostříž

19. září 2015 v 18:38 Rubínový lid - postavy

Jméno: Lea
Příjmení/přídomek: Jantarový ostříž
Věk: 17
Datum narození: 27. den 4. cyklu 1403. období
Národ: Rubínový lid
Významná osobnost: Chu-mej
Magické schopnosti: Magie run, travičství
Zbraně: Tesák, luk

Povaha: Lea je sebejistá dívka bojovné povahy. Má ráda adrenalin a přímo miluje lov, ale spíše samotářský, nežli skupinový. Nejraději se spoléhá na sebe a své zbystřené smysly. Umí být milá i přátelská, ale jen když se jí zrovna chce. Pohrdavé chování je pro ni docela typické, ale neprojevuje se za každých okolností. Netrpí potřebou věčně na něco nadávat, upřednostňuje spíš užívání ironie a sarkasmu. Naštvání u ní neústí ve výbuchy vzteku, nýbrž v ledovou chladnost. Pokud se vám ji povede obzvlášť hodně rozzlobit, pravděpodobně semkne rty a s hněvivým pohledem v očích na vás namíří jeden ze svých šípů. (Ach, zmínila jsem, že jsou mezi nimi i otrávené?) Zdali vystřelí, je už čistě v rukou osudu, ač v některých případech to závisí i na vaší osobě. Určitý typ lidí Leu vyloženě dožírá, tudíž se ujistěte, že k němu nepatříte. Obecně se dá říct, že pokud jste ukřičený fracek, jenž bojuje hůř jak pětileté dítě, nebude se s vámi příliš párat. Lea je tvrdá a dobrou vůlí rozhodně neplýtvá na někoho, kdo jí za to očividně nestojí. Natolik hodná není a ani nechce být. To si raději dá dotyčného k obědu (doslova). Kromě boje a lovu je ještě jedna věc, kterou dívka zbožňuje. Krystalovou magii. Sama ji sice neovládá, ale přesto či možná právě pro to je jí natolik okouzlená. Už odjakživa záviděla lidem, které vybrali za vyvolené pro rituál Matori. V jejích očích byla vždy nesmírná pocta stát se jedním z nich a ochránit svůj lid proměnou v překrásnou krystalovou sochu. Nejprve se jí na tom celém zdála úžasná hlavně ta proměna, ale v posledních letech se jí začal jevit čím dál důležitější fakt, že člověk, jenž se stane vyvoleným, toho pro své lidi udělá mnohem více, než by jinak dokázal jako "obyčejný" člověk. A navíc to znamená, že je důležitý pro bohyni, což je ta největší odměna za jeho oddanost vůči ní. Alespoň v to Lea věří. Anebo si spíš namlouvá, že v to věří. Má totiž pocit, že chtít být "Vyvolenou" jen kvůli lásce ke krystalům je poněkud kacířské.

Životní sen: Stát se vyvolenou.

Popis a obrázek vzhledu: Se svou štíhlou, šlachovitou postavou rozhodně nevypadá jako nějaká křehotinka. Mezi dívkami Rubínového lidu je nejvyšší, ovšem z chlapců převyšuje jen některé. Na obra měřícího pomalu 80 palců vážně nemá. Blond barvu vlasů zdědila po matce, stejně jako světlou barvu očí. V rysech obličeje je však podobná otci, hlavně pak nosem. Pleť má díky častému pobytu na slunci mírně opálenou. Na sobě nosí vlastnoručně vyráběné oblečení z kůží zvířat, jež sama ulovila. Lea se vzhledem k vrozené zálibě Rubínového lidu ve vzácných kamenech a hlavně pak kvůli své skoro až posedlosti krystaly, zdobí různými drahými kameny, minerály, drahokamy a polodrahokamy. Smysl obuvi stejně jako spousta dalších z Rubínového národa nikdy nepochopila, tudíž chodí zásadně bosa.

Doplňující informace: Dívčini rodiče patří k lovcům žijícím ve stanech ze zvířecích kůží. Lea s nimi bydlela až do svých patnácti období, kdy jí otec daroval vlastní obydlí za získání dobrého hodnocení při boji s chu-mejem. Samozřejmě to byl rovněž stan ze zvířecích kůží. Lea, která po svých rodičích zdědila výjimečné lovecké schopnosti, původně plánovala, že si své obydlí vytvoří sama a dokonce si už připravovala potřebný materiál - kůže ze zvířat, jež skolila. Nedá se však říct, že by jí otcův nečekaný dar nějak vadil, ba naopak. Jednalo se o poctivou odměnu a konec konců, takhle mohla dosud nasbíranou kůži využít jinak, což také udělala. Vytvořila si z ní dva velké pytle na věci a nové oblečení, jelikož to dosavadní jí už stejně začínalo být malé. Krátce poté byl dosavadní chu-mej vybrán za vyvoleného a Rubínový lid potřeboval vybrat nového. Mezi navrženými kandidáty se ocitla navzdory svému mladému věku i Lea a vzhledem k tomu, že byla už odmala značně ambiciózní, rozhodla se nabízenou výzvu přijmout. Společně s dalšími sedmi svedla boj o pozici chu-meje, z nějž k překvapení ostatních, vyšla vítězně. Získala tím všeobecný respekt a důležité postavení ve svém národě, jelikož bojové schopnosti jsou v něm značně ceněné. Námluv se prozatím neúčastnila, jelikož podle ní slouží nalezení druha jen k vytváření nového potomstva a o to ona sama zatím nemá zájem. Dětí se rodí dost tak jako tak a být těhotná je značně nepraktické. Sama to viděla na své kamarádce, která nyní vypadá jako by snědla celou pouštní kozu, kvůli čemuž nemůže ani pořádně lovit, jelikož to obří břicho vážně strašně překáží. Navíc bude podle všeho již brzo rodit, a tak pro jistotu nechodí ani na průzkumné výpravy. Lea ji kvůli tomu vcelku lituje, i když zároveň má pocit, že to kamarádka trochu přehání. Osobně zná ženy, které se těhotenstvím nenechaly tolik omezovat a děcko doslova "vyprdly" i v bitvě. Ona sama se rozhodla, že chce být jako ony, pokud se jednou rovněž usnese přinést lidu další dítě. Ovšem nejméně do jejího dvacátého období k tomu určitě nedojde, možná s tím počká dokonce ještě déle. Ostatně její matka ji též měla až ve dvaceti dvou obdobích, tudíž není důvod někam spěchat.

Dívčin tesák

Body

17. září 2015 v 16:07

Aktuální bodový stav


Strážci smrti: 8

Rubínový lid: 21

Stínový národ: 13

Zemí označení: 6

Dračí děti: 22

Potomci nebes: 10

Síň slávy

-

Historie připisování/odepisování/anulování bodů:

18. 6. 2017 + 2 body za registraci
Venatrix Jestřábí Topaz (Rubínový lid)

3. 2. 2017 + 2 body za registraci
Laurs Křišťálová Sylfa (Rubínový lid)

23. 1. 2017 + 2 body za registraci
Ibex Acher (Strážci smrti)

9. 11. 2016 + 2 body za registraci
Arnë Stydlivá (Dračí děti)

4. 11. 2016 + 2 body za registraci
Egelida Nauarus (Potomci nebes)


30. 10. 2016 + 2 body za registraci
Aryss'Aahr Silnomyslný (Dračí děti)


24. 10. 2016 + 2 body za registraci
Mirimë Malachitová Sova (Rubínový lid)
Solas Namyšlený (Dračí děti)

22. 10. 2016 + 2 body za registraci
Marilla Rubínový Jestřáb (Rubínový lid)

21. 10. 2016 + 2 body za registraci
Affectus Granátový sup (Rubínový lid)

28. 2. 2016 + 2 body za registraci
Artaay Supí Ametyst (Rubínový lid)

7. 2. 2016 + 2 body za registraci
Eruvëo Neivus (Potomci nebes)

6. 2. 2016 + 2 body za registraci
Turmë Milosrdná (Dračí děti)

5. 2. 2016 + 2 body za registraci
Calimë Drzá (Dračí děti)
Mirimë Nezkrotitelná (Dračí děti)

24. 1. 2016 + 2 body za registraci
Sirael Neočištěná (Stínový národ)

5. 1. 2016 + 2 body za registraci
Efferus Pošpiněný (Stínový národ)

4. 12. 2015 + 2 body za registraci
Adelheit Nečistý (Stínový národ)

29. 11. 2015 + 2 body za registraci
Elias Safírový orel (Rubínový lid)

29. 10. 2015 + 2 body za registraci
Letalis Acher (Strážci smrti)
Auriel Zbrklý (Dračí děti)

28. 10. 2015 + 2 body za registraci
Area Poskvrněná (Stínový národ)

20. 9. 2015 + 3 body za Rychlosoutěž č. 1
Leo Nečistý (Stínový národ)
Drría Mramorová holubice (Rubínový lid)

19. 9. 2015 + 2 body za registraci
Lea Jantarový ostříž (Rubínový lid)

17. 9. 2015 + 2 body za registraci
Acheron (Strážci smrti)
Kira Norecha (Strážci smrti)
Drría Mramorová Holubice (Rubínový lid)
Leo Nečistý (Stínový národ)
AmoenaPomněnka (Zemí označení)
Anné Tessera (Zemí označení)
Ignitus (Dračí děti)
Eleanor Ardens (Dračí děti)
Luna Obětavá (Dračí děti)
Restalon Nezkrotitelná (Dračí děti)
Even Novus (Potomci nebes)
Faris Haierus (Potomci nebes)
Ninquië Almionus (Potomci nebes)


Postavy

15. září 2015 v 8:33
Amoena Pomněnka

10. září 2015 v 15:48 | Darkness & Madness |  Zemí označení - postavy


Jméno: Amoena
Příjmení/přídomek: Pomněnka
Věk: 18
Narození: 17. den 3. cyklu 1403. období
Národ: Zemí označení
Magické schopnosti: Léčení, proměna ve zvíře
Zbraně: odstředivý prak

Povaha: Je hodná, ráda pomáhá lidem a to i těm, které nezná a nemá je moc v oblibě. Miluje zvířata, všechna dokonce i ty, které by ostatní nejradši udupali, Amoena se jich ale vždy zastane a postará se o to, aby jim neublížili ostatní. Je přátelská a její kamarádství vždy trvá navždy a to nejen s lidmi, ale její vztah se zvířaty je nepřekonatelný. Je tichá, ale přesto se nebojí ozvat, když se cítí ukřivděná či se jedná o pomoc nějakému živému stvoření. I když je divoká stejně jako oheň tak s ním moc nevychází.

Životní sen: Aby mezi všemi národy byl klid a mír.

Popis a obrázek vzhledu: Amoena má na zádech plášť. Protože miluje pohyb nosí, takové oblečení, aby mohla běhat i skákat. Aby jí zvířátka nic neudělali, kolem rukou má poloviční rukavice. Amoena miluje světle fialovou a tak i její oblečení je do fialova. I krásné blonďaté vlasy, neskrývají její krásu. Ale hlavně její pronikavě modré oči a dlouhé uši. Na sobě má krátké fialové tričko a krátké fialové kraťasy. Ve vlasech má připevněnou pomněnku a protože jí nosí pořád, je její příjmení Pomněnka.

Doplňující informace: Amoena má matku na živu, ale bohužel její otec zemřel na nemoc jménem Hnilóza v jejích 3 letech. V poslední chvilce života jí otec obdaroval prakem, který vlastnoručně vyrobil. Narodila se jako jedináček a v průběhu let si její mamka našla nového muže, se kterým poté porodila mého nevlastního bratra. V jejích 15 letech maminku, tatínka a brášku zajali Strážci smrti a od té doby už je neviděla. A po ztrátě rodičů a bratra, si Amoena pořídila veverku pro útěchu.

Zahájení hry! 3

6. září 2015 v 14:40
V anketě si vyberte den, který by vám vyhovoval a do komentářů nezapomeňte napsat čas, kdy byste chtěly začít hrát. Do ankety máte čas hlasovat do 13. 9. (Neděle) a 14. 9. se v menu objeví den, pro který bylo nejvíce hlasováno a čas takový, aby vyhovoval co nejvíce hráčům.
Stále platí to, že bych byla raději, aby hlasovali aspoň tři hráči a v nejlepším případě všichni.
Darkness

Myslela jsem, že se vás ozve víc...

3. září 2015 v 20:17
Takže...protože se bohužel zatím ozvali jen dva hráči, tak začátek hry bude muset ještě počkat. Popravdě řečeno bych už nejradši začala v tu neděli, ale jen s dvěma vlastně třema (když počítám i sebe :D) by se přeci začátek hry (podle mého názoru) zahajovat neměl.
Proto v neděli vytvořím nový článek i s anketou. A pokud se to i na potřetí nevydaří tak možná začneme s hrou jen se dvěma aktivními hráči, což se mi vůbec nezamlouvá. No, uvidíme.
Darkness

Zahájení hry! 2

1. září 2015 v 12:36
Zdravím Vás lidičky. Takže sem dnes znovu zveřejňuji anketu, kde si vyberte v jaký den by pro Vás bylo nejlepší začít hrát. Čas nezapomeňte napsat do komentářů. Tento čtvrtek do menu zveřejním čas a den, kdy se bude hrát...tedy pokud se ozvou aspoň tři hráči.
Darkness