Drría Mramorová holubice

21. července 2015 v 21:08 | Darkness & Madness |  Rubínový lid - postavy

Jméno: Drría
Přídomek: Mramorová holubice
Věk: 19
Datum narození: 30. Den 2. Cyklu 1402. období
Národ: Rubínový lid
Významná osobnost: Kronikářka
Magické schopnosti: Síla slov, travičství
Zbraně: Mnozí se jí smáli, když ji poprvé potkali. Ona totiž razí heslo "pero je silnější než meč." Nenechte se ovšem zmást - když psacím brkem bodne do oka, není to žádná sranda a jejím sešitem byste přes hlavu také dostat nechtěli. Je to ohromná bichle v dřevěných deskách. Dnes už nikdo z jejího kmene nepochybuje, že tímhle by byla schopná i zabít.

Povaha: Nikdy nebyla a nikdy nebude úplně stejná jako zbytek kmene. Zatímco ostatní trénovali dovednost v boji, ona seděla stranou a učila se číst a psát. Mnozí se jí to snažili vymluvit - k čemu je v kočovné společnosti taková dovednost? Oni bojují o přežití, nemůžou si dovolit neumět se o sebe postarat. Jenomže ona je tvrdohlavá. Umí dobře zhodnotit své schopnosti, ví, že by se na post bojovníka nikdy nedostala, tak se snaží být užitečná jinak. Nesnaží se zavděčit, o to jí nejde. Vlastně spíš naopak, kolikrát kmen opouští a chodí si vlastními cestami. Nebojí se chodit na cizí území, přesně naopak. Je statečná a neuvěřitelně zvědavá. A to nejdůležitější, co určuje její život - prahne po vědomostech. Co má ale s kmenem společné je její živelnost a prudkost, jen tak se nevzdává a je ochotná bít se i v předem prohrané bitvě až do konce.

Životní sen: Přeje si znát příběhy a historii všech národů, posbírat jejich vědění a to jakýmkoli způsobem.

Popis a obrázek vzhledu: Je na ní více než dobře poznat, že celý život cestuje pouštními oblastmi a kaňony, když ne jinak, tak alespoň opálenou kůží. Temně hnědé, téměř černé vlasy nosí uvázané do složitého, ale naprosto nedbalého a rozpadajícího se drdolu, ve kterém má zavázaná peříčka všech barev, tvarů i velikostí. Čokoládově hnědé oči lemují husté řasy jako clona proti písku. Postavou působí docela křehce, ale není drobná, právě naopak - je vysoká a má dlouhé nohy a krásný labutí krk. Často nosí jen bederní roušku a pruh látky omotaný kolem hrudníku, obojí hojně pomalované jednoduchými ornamenty a stylizovanými ptáky a zdobené hliněnými nebo dřevěnými korálky.

Doplňující informace: Přestože už jí je osmnáct let, ještě nesložila zkoušku u Chu-meje a přestože ví, že za to může být kmenem opovrhována, neplánuje ji skládat ani v budoucnosti. Není bojovník, a přestože se umí bránit, beze svých zbraní je bezmocná. Stejně tak si ještě nenalezla partnera, pokaždé když jsou námluvy, se vytratí do lesa, aby nemusela být přítomna. Sama neví proč, možná se prostě jen bojí závazků. Nechce se poutat, chce svou volnost. Chce být jako pták, jen roztáhnout křídla a letět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama