Červenec 2015

Anné Tessera

21. července 2015 v 21:41 | Darkness & Madness |  Zemí označení - postavy

Jméno: Anné
Příjmení/přídomek: Tessera
Věk: 18 období
Datum narození: 13. den 3. cyklu 1403. období
Národ: Zemí označení
Významná osobnost: Ochránce lesa
Magické schopnosti: Mluvení s rostlinami, ovládání země
Zbraně: Sečný meč, naginata (na obrázku jsou dva meče zděděné po jejích rodičích, ale používá jen ten spodní)

Povaha: Není moc společenská, žije v lese sama v chýši v koruně stromu. Se zvířaty a rostlinami si však rozumí. Je bezstarostná, plachá a dobře se pohybuje po stromech. Je totiž velice hbitá a pružná. Nesnáší zabíjení zvířat, proto nejí maso. Nikdy nepoznala lásku k jinému člověku a zatím po tom ani nijak netouží. Má své vlastní zažité rituály: každý večer se chodí mýt k potoku na nedaleké mýtině a poté se, jak je zvykem u jejího národa, modlí k sošce bohyně Calithy. Dopoledne chodí na obcházku lesa a odpoledne se cvičí ve svých magických dovednostech, tanci nebo hře na panovu flétnu. Je také hodně pověrčivá.

Životní sen: Dosáhnout míru mezi národy.

Popis a obrázek vzhledu: Anné je štíhlá, drobná, má asi 63 palců a váží 99 liber. Má modrozelené vlasy i obočí. Má světlé oči a ve vlasech nosí čelenku, aby jí bujné rozcuchané vlasy nelezly do obličeje, který je stejně drobný jako celá její postava. Miluje modrou, zelenou a hnědou a podle toho se také obléká. Nosí sebou hůl, na které je krystal ve tvaru koule od její babičky. Prý jsou v něm ukryté duše Anniných předků, a Anné tomu věří. Občas se jí zdá, že v noci, když spí, slyší hlas své babičky.

Doplňující informace: Anné byla odmalička poněkud jiná. Rodiče jí dali přídomek Tessera: Lístek. Když se narodila, vážila méně, než bylo zdravé. Její otec byl válečník a chtěl, aby Anne kráčela v jeho stopách, ale ona v boji nikdy nevynikala a svého otce nenáviděla. Poté, co její rodiče odešli do bitvy, kde zahynuli, zanevřela k boji úplně a stal se z ní ochránce lesa. K jejím magickým vlastnostem a hře na flétnu ji přivedla její milovaná babička, která zemřela v úctyhodném věku 115 období.

Drría Mramorová holubice

21. července 2015 v 21:08 | Darkness & Madness |  Rubínový lid - postavy

Jméno: Drría
Přídomek: Mramorová holubice
Věk: 19
Datum narození: 30. Den 2. Cyklu 1402. období
Národ: Rubínový lid
Významná osobnost: Kronikářka
Magické schopnosti: Síla slov, travičství
Zbraně: Mnozí se jí smáli, když ji poprvé potkali. Ona totiž razí heslo "pero je silnější než meč." Nenechte se ovšem zmást - když psacím brkem bodne do oka, není to žádná sranda a jejím sešitem byste přes hlavu také dostat nechtěli. Je to ohromná bichle v dřevěných deskách. Dnes už nikdo z jejího kmene nepochybuje, že tímhle by byla schopná i zabít.

Povaha: Nikdy nebyla a nikdy nebude úplně stejná jako zbytek kmene. Zatímco ostatní trénovali dovednost v boji, ona seděla stranou a učila se číst a psát. Mnozí se jí to snažili vymluvit - k čemu je v kočovné společnosti taková dovednost? Oni bojují o přežití, nemůžou si dovolit neumět se o sebe postarat. Jenomže ona je tvrdohlavá. Umí dobře zhodnotit své schopnosti, ví, že by se na post bojovníka nikdy nedostala, tak se snaží být užitečná jinak. Nesnaží se zavděčit, o to jí nejde. Vlastně spíš naopak, kolikrát kmen opouští a chodí si vlastními cestami. Nebojí se chodit na cizí území, přesně naopak. Je statečná a neuvěřitelně zvědavá. A to nejdůležitější, co určuje její život - prahne po vědomostech. Co má ale s kmenem společné je její živelnost a prudkost, jen tak se nevzdává a je ochotná bít se i v předem prohrané bitvě až do konce.

Životní sen: Přeje si znát příběhy a historii všech národů, posbírat jejich vědění a to jakýmkoli způsobem.

Popis a obrázek vzhledu: Je na ní více než dobře poznat, že celý život cestuje pouštními oblastmi a kaňony, když ne jinak, tak alespoň opálenou kůží. Temně hnědé, téměř černé vlasy nosí uvázané do složitého, ale naprosto nedbalého a rozpadajícího se drdolu, ve kterém má zavázaná peříčka všech barev, tvarů i velikostí. Čokoládově hnědé oči lemují husté řasy jako clona proti písku. Postavou působí docela křehce, ale není drobná, právě naopak - je vysoká a má dlouhé nohy a krásný labutí krk. Často nosí jen bederní roušku a pruh látky omotaný kolem hrudníku, obojí hojně pomalované jednoduchými ornamenty a stylizovanými ptáky a zdobené hliněnými nebo dřevěnými korálky.

Doplňující informace: Přestože už jí je osmnáct let, ještě nesložila zkoušku u Chu-meje a přestože ví, že za to může být kmenem opovrhována, neplánuje ji skládat ani v budoucnosti. Není bojovník, a přestože se umí bránit, beze svých zbraní je bezmocná. Stejně tak si ještě nenalezla partnera, pokaždé když jsou námluvy, se vytratí do lesa, aby nemusela být přítomna. Sama neví proč, možná se prostě jen bojí závazků. Nechce se poutat, chce svou volnost. Chce být jako pták, jen roztáhnout křídla a letět.

Eleanor Ardens (Zářivá, Zářící)

18. července 2015 v 21:52 | Darkness & Madness |  Dračí děti - postavy

Jméno: Eleanor
Přímení/Přídomek: Ardens
Věk: 19
Datum narození: 9. den 3. Cyklu 1402. období
Národ: Dračí děti
Významná osobnost: Konkubína
Magické schopnosti: Dračí řev, Mluvení se zvířaty
Zbraně: Sečný meč, sekyra

Povaha: Eleanor je velmi veselá, ničím se nenechá rozhodit, prostě celá září. Proto jí začali říkat Ardens-Zářivá, Zářící. Miluje všechny zvyky a tradice a je nesmírně hrdá na to, že je Dračím dítětem. Miluje své rodné město Tariel a to hlavně ve dne, kdy doopravdy žije. Nenávidí nudu. Nejradši ve společnosti svých známých U nalitého kance. Od svých osmnácti ráda pije, ale není alkoholik. Má smysl pro humor. Je velmi silná a miluje zvířata. Má přítele drakoještěra, pro kterého by udělala cokoli. Má mnoho přátel i mezi lidmi. Čas od času si jde procvičit své schopnosti do blízkého lesa, což ji zbavuje stresu.

Životní sen: Být konkubínou Boha.

Popis a obrázek vzhledu: Na svůj věk je drobná a vypadá mladší, ale její pohled vás dokáže přimrazit k zemi. Oči zřejmě zdědila po otci, protože její matka měla hnědé. Malý rozkošný nosík jí ladí k jejím ladným ústům. Stříbrné vlasy jí doplňují klasické šperky Dračích dětí. Na krku jí visí jediná věc, co jí zbyla po matce. Vždy dbá na pohodlí, což vysvětluje krátké vlasy až na dva prameny vlasů, které jsou chycené červenou jelenicí. Na oblečení není moc náročná. Její malba po obličeji znamená její věrnost Bohovi.

Doplňující informace: Narodila se ve městě Tariel. Její otec zemřel v pouliční rvačce. Její zoufalá matka po jeho smrti pracovala v hostinci U nalitého kance, kde zjistila, že je těhotná. Hostinský byl její přítel, tak narození její holčičky pořádně oslavil. Matka jí dala jméno Eleanor. Když zjistila, že má Karmínový mor, řekla své dceři poslední slova. Valar dohaeris. Eleanor celé dny, když držela smutek za matku, přemýšlela, co tyto slova znamenají. Roky plynuly, a když slavila své osmnácté narozeniny, hospodský jí řekl, že by měla vyrazit do světa. Nechtěla. Nechce být nikdy sama. Nikdy. Po oslavě za ní přišel neznámý muž. Vysoký, starý, s obličejem plným utrpení a zkušenosti. Nebyla nervózní, ráda poznává nové lidi. Řekl, ať jde s ním. Šla. Vysvětlil jí, že se znal velmi s její matkou a že nedávno přijel do města. Její dávná smrt ho zaskočila. Musí se ho zeptat, jo, udělá to. Možná ví, co znamená Valar dohaeris. Divil se, že zná tyto slova, chtěl vědět od koho je má. Řekla mu, že od matky, což mu najednou přišlo samozřejmé. Valar dohaeris-všichni musí sloužit. Musí sloužit…

Even Novus

18. července 2015 v 20:12 | Darkness & Madness |  Potomci nebes - postavy
Jméno: Even
Příjmení/přídomek: Novus
Věk: 13
Datum narození: 17. den 2. cyklu 1408. období
Národ: Potomci nebes
Významná osobnost: Svatí
Magické schopnosti: létání, ovládání vody
Zbraně: kuše, kord

Povaha: Even byl celý život nejméně oblíbený, neustále srážený do prachu na zemi, když našel alespoň kapku štěstí v moři smutku a beznaděje, vždy o ni přišel. Naučil se bojovat o svůj život. Když se dostal z ulice, už se tam nechtěl vrátit. Je odvážný a nikdo ho nezná dost na to, aby věděl, co udělá. Za svůj život měl jen tři přátele. Jeden ho opustil. Druhý zemřel v rvačce, která vypukla kvůli němu (nebo tak si to alespoň namlouvá). Poslední zemřel, protože ho chránil. Nechce nikoho dalšího vidět mrtvého.

Životní sen: Dokázat světu, že není k ničemu.

Popis a obrázek vzhledu: Moc lidí ho zatím nevidělo. Většinou se skrývá ve stínu. A hodně lidí co ho viděli o tomto setkáni už nemohli nikomu vyprávět. Nedá se říct, jaké rysy má po matce a jaké po otci, protože nikdo neví, jak vypadali. Můžeme jen říct, že má až nepřirozeně bledou pleť a velké modré oči. Tmavé vlasy lemují jeho ostře řezanou tvář. Vždy nosí tmavě modrý plášť, jenž ho halí do temnoty temnější než ta nejtemnější voda. Pod pláštěm skrývá náhrdelník se vsazeným rubínem. Vždy ho má u sebe.

Doplňující informace: První vzpomínku má na studenou postel ve velké noclehárně chovanců kláštera. Nikdo nevěděl, kdo byli jeho rodiče nebo odkud pochází, ale všichni věděli, že ho přivedla armáda a podle toho se k němu chovali. Byl z něj vyvrhel, všichni se mu vyhýbali a dělali si z něj pytel na mlácení. Spřátelil se jen se dvěma osamocenými dušemi, jako byl on sám. Přesto nebyl jako oni. Starší z nich, Petrus, byl synem řezníka z odlehlé vesnice. Druhý z chlapců, Mārcus, byl sirotek, ale alespoň věděl, kdo byli jeho rodiče. Byli nerozluční jako bratři. Dělali všechno spolu. Proto pro ně byla taková rána, když si pro Petruse přišel otec.
Když mu bylo osm let přišel do kláštera syn bohatého obchodníka. Vybral si za cíl šikanovat Evena a Mārcuse. Při jednom střetu se strhla velká pranice. Jeden kluk strčil do Mārcuse, ten spadl na hrábě, rozsekl si hlavu a na místě zemřel. Evenovi v střetu zlomili ruku. Po pár týdnech se mu ruka zahojila, ale kněží mu to dávali za vinu a vyhodili ho z kláštera. Dlouho se potloukal po temných a zapadlých uličkách města a kradl, aby měl co jíst. Po dvou letech ho z ulice zachránil stařec. Naučil Evena bojovat. Během jedenácti měsíců se Even stal tím nejlepším učněm, kterého stařec měl a jeho přítelem. Dozvěděl se, že stařec byl svatý a odešel od nich po smrti jeho ženy, aby se mohl starat o svou dceru. Ale ona se učit nechtěla a utekla. Proto si k sobě vzal Evna. Někoho potřeboval. Choval se k němu jako otec. Vytahoval ho z problémů a to se mu stalo osudným. Po starcově smrti se Even obviňoval. Chtěl to nějak odčinit. A už se nechtěl plazit ve špíně. Chtěl dokázat, že je lepší. Chtěl být lepší….

Faris Haierus

18. července 2015 v 9:11 | Darkness & Madness |  Potomci nebes - postavy

Jméno: Faris
Příjmení/přídomek: Haierus
Věk: 19
Datum narození: 2. Den 4. Cyklu 1402. období
Národ: Potomci nebes
Významná osobnost: Svatí
Magické schopnosti: létání, ovládání vody
Zbraně: Trojzubec

Povaha: Faris byl odjakživa spíže tichý samotářský chlapec, ale nikdy mu nevadilo s někým se přátelit. Jeho největším problémem bylo, že se vždy k někomu upnul a myslel si, že to tak bude napořád. Vždy se mu to ale vymstilo. A tak se naučil chovat se k lidem spíše odtažitě. To co mu na sobě ale nejvíc vadí, není to, že je vždy věrný a býval přehnaně důvěřivý, což způsobilo smrt jeho sestry, nýbrž to že neumí dát najevo své city a to mu způsobuje neuvěřitelné každodenní trápení. Nemá zrovna v lásce spory, ale když už něco takového nastane, nikdy neprohraje. Již odmalička ho fascinovaly létající ostrovy, na nichž sídlili potomci nebes. Celkově ho vždy zajímal vesmír.

Životní sen: Začít chodit s Ninquië Almionus a tím ukončit svá muka.

Popis a obrázek vzhledu: Má krátké husté bílé vlasy, které mu v elegantním rozcuchu zakrývají polovinu obličeje, ale když zrovna nefouká vítr, je skrz škvíru vidět jeho nádherné světlemodré levé oko. Je vysoký přes 180 centimetrů, jinak je celkem hubený a pod jeho čistě bílou košilí, kterou nosí neustále krom slavností, se skrývají celkem slušné svaly. Ke košili nosí povětšinou také bílé rukavice, aby zakryl jizvy způsobené otcem, který ho přes ně mlátil vším možným a řezal do nich za trest nožem. K tomu všemu nosí vždy čistě bílé kalhoty. Košile má navíc vzadu speciálně udělané skoro neviditelné otvory pro jeho nádherná sněhově bílá křídla.

Doplňující informace: Faris žil do svých pěti let jako jedináček, poté se mu narodila sestra a než byl nucen se starat. Za každičkou chybu ho táta mlátil přes prsty nebo mu řezal do dlaní, až do krve po čemž mu zbyly hluboké šrámy a některé se nikdy nezahojili. Když mu bylo deset, jeho otec zemřel na Karmínový mor a matka se psychicky zhroutila kvůli dítěti, které se jí narodilo mrtvé. Faris byl tou dobou ještě důvěřivý a tak, když mu jeden muž v černé kápi nabídl místo kde přespat. Nakonec se ukázalo, že to byl obchodník s lidským masem dodávající ho Rubínovému lidu. Jen tak tak se mu podařilo uniknout, ale sestru zachránit nedokázal. Od té doby se stal vůči lidem odtažitý a nedůvěřivý dokud se neobjevila Ninquië a přesvědčila ho, že ne všichni lidé musí být zlí. V tu dobu se rozhodl, že na ní udělá dojem a stane se svatým stejně jako ona, jelikož byl dobrý v boji s trojzubcem, se kterým ho matka dokonce učila ovládat vodu, našel otcovy staré výkresy a nechal si podle něho vyrobit jeden z nejlepších a nejkrásnějších trojzubců co kdy viděl. Vodu ho učila ovládat matka a i s létáním mu pomáhala spíše ona.

Trojzubec:

Restalon Nezkrotitelná - Mrtvá

16. července 2015 v 12:53 | Darkness & Madness |  Dračí děti - postavy

Jméno: Restalon
Příjmení/přídomek: Nezkrotitelná
Věk: 22
Datum narození: 5. den 1. cyklu 1399. období
Národ: Dračí děti
Významná osobnost: Krotitelka drakoještěrů
Magické schopnosti: Dračí řev, Létání
Zbraně: Sečný meč, Řemdih

Povaha: Restalon je velice společenská a milá žena. Má ráda, když má někoho po ruce, aby si s ním mohla popovídat a říct mu o svých problémech. Umí člověka posoudit podle vzhledu a většinou navazuje dobré vztahy. Jejím největším problémem je důvěřivost. Má mnoho přátel, ale jenom nějaké zná velice dobře. Hned se jim se vším svěří, ať už se svými obavami nebo zážitky z dětství. Ale dává si pozor a nemluví o svých schopnostech a o tom v čem je dobrá.
Životní sen: Být nejlepší krotitelka drakoještěrů.

Popis a obrázek vzhledu: Restalon má bílé, vlnité vlasy. Ve vlasech má zapletený copánek s lehce narůžovělým odstínem. Její pleť je snědá. Pod zeleno-žlutýma očima je nos a pod ním veliké, plné rty. Je štíhlá a měří něco kolem 173 cm. Většinou nosívá yukatu světlé barvy a kraťasy šedivého až černého odstínu. Na nohou mívá hnědé boty, které podědila po své mamince. Restalon se nemaluje, jen v případech, že se koná nějaká slavnost. Většinou si na sebe vezme šaty a oči zvýrazní linkou.

Doplňující informace: Restalon byla dcerou kováře a švadleny, ale když jí bylo 5 let, její maminka zemřela na Karmínový mor. O rok déle začala Restalon chodit na školu, aby se naučila krotit drakoještěry. Hned na začátku bylo vidět, že má talent. Restalon měla zvláštní způsob jak je zkrotit. Zkrátka si získala jejich důvěru, a tak to pro ni bylo docela snadné. Vždycky když přišla domů, začala trénovat. Od mala procházela těžkým tréninkem a během té doby si oblíbila řemdih a meč. Její tatínek byl na ní velice pyšný a byl rád, že to všechno zvládá. Restalon byla jedináček z chudé rodiny. Její otec byl rád, že i přes to co se stalo, je tak veselá, ale jednoho dne to přišlo. Jak šly rokym tatínek stárnul a jednoho dne zemřel na stáří. Restalon to dlouho oplakávala, ale časem si zvykla, že už nemá nikoho jiného kromě sebe a svých přátel, které získala na škole.

Ninquië Almionus

16. července 2015 v 12:41 | Darkness & Madness |  Potomci nebes - postavy


Jméno: Ninquië
Příjmení/přídomek: Almionus
Věk: 19
Datum narození: 25 den 3. cyklu 14O2. období
Národ: Potomci nebes
Významná osobnost: Svatí
Magické schopnosti: Létání, ovládání vody
Zbraně: Kuše, kord

Povaha: I když vypadá jako slabá a nevinná dívka, dokáže být velmi krutá a nepředvídatelná. Dokonce je i odvážná, i když se bála a bohužel stále bojí těch hnusných slizkých žab.. Miluje boj a létání, protože jí tyto dvě věci dávají pocit volnosti, který jako malá příliš neměla. Je velmi náladová a tak nikdy nevíte, co udělá. Je to spíše tišší osoba, ale s lidmi, které má ráda dokáže být až otravně ukecaná. Ráda chodí oděná v bílé či šedé barvě. Také miluje zpěv ptáčků, který jí dokáže rozjasnit den. Nenávidí ten pocit, když ji kluci/muži svlékají pohledem a nechápe, jak se to některým dívkám může líbit.

Životní sen: Ochránit svou milovanou bohyni i za cenu svého života.

Popis a obrázek vzhledu: Má červené vlnité vlasy, které jí sahají do půli zad. Její tmavě modré oči zvýrazňují husté, dlouhé a tmavé řasy. Přes pravé oko jí padá patka. Pod jejím trošku větším nosíkem jsou plnější rty, které si často zvýrazní červenou rtěnkou. Má tmavší opálenou pleť, čistě bílá velká křídla. Měří 175 cm a je štíhlé postavy. Má větší hrudník a ráda se obléká do bílých či šedivých šatů, pod kterými nosí krátké kraťasy barvy stejné, jako mají šaty. Občas na sebe bere i kalhoty a nějaké triko, ale to se stává málokdy. Přes šaty nosí vždy opasek, na kterém má upevněný svůj kord, který nosí vždy u sebe. Své vlasy nosí skoro vždy rozpuštěné, ale jen zřídkakdy si je stáhne do culíku či si je zaplete do copu. Na jejím krku můžete zahlédnout krásné stříbrné srdce ze dvou spojených křídel, které zdědila po své matce.

Doplňující informace: Byla z bohatší rodiny, která vždy věrně sloužila své bohyni. Ninquië byla jedináček a také byla od dětství učena k boji s kordem, ke střílení z kuše a v pozdějším věku, kdy se u ní objevila schopnost ovládat vodu i k té. Létat se učila sama…matka, po které zdědila křídla i tuto schopnost, jí bohužel učit nemohla. V mládí jí poranili křídla tak vážně, že s nimi už nikdy nemohla létat. Vždy říkala, že jí to nevadí, ale v matčiných očích, vždy zahlédla tu touhu si aspoň ještě jednou zalétat. Byla nadaná po svých rodičích, kteří si přáli, aby šla v jejich stopách a stala se také Svatou. Její matka byla Svatou jen do svých 28, tedy do doby než otěhotněla a poté se stala kronikářkou. Rodiče na ní byli velice přísní. Každý den se věnovala učení a nemohla si jít hrát ven jako ostatní děti. Dokonce ani na své narozeniny, na kterých jí jen popřáli a dali dárek v chvilkové přestávce od pilného cvičení. I přesto své rodiče milovala a naštěstí, když už byla starší, mohla chodit ven mezi ostatní děti, protože si její rodiče konečně uvědomili, že to byl příliš tvrdý trénink a že by se jejich dcera, také ráda trochu spřátelila s ostatními dětmi, mezi kterými nakonec byla docela oblíbená, a to díky svému talentu, vzhledu i odvážnosti.
Bohužel vše netrvá věčně a její štěstí se rozplynulo v 15 letech, kdy její rodiče odešli do války, kde byli následně zavražděni. V tu dobu se pro ni zhroutil svět, ale dostala se z toho díky tomu, že se rozhodla, že splní jejich přání a stane se Svatou, což se jí v jejích šestnácti povedlo.

Náhrdelník:


Luna Obětavá

14. července 2015 v 20:39 | Darkness & Madness |  Dračí děti - postavy


Jméno: Luna
Příjmení/přídomek: Obětavá
Věk: 18
Datum narození: 8.den 4.cyklu 1403. období
Národ: Dračí děti
Významná osobnost: krotitelka drakoještěrů
Magické schopnosti: ovládání ohně, neviditelnost
Zbraně: meč

Povaha: Luna je velmi loajální k drakoještěrům, národu a lidem v něm. Přesně v tomto pořadí. Její metody by mohla spousta lidí odsuzovat, ale někdo musí dělat špinavou práci. Proto se na ní většina dívá shora a zbytek o ní buď vůbec neví nebo dělá jako by to tak bylo. Nemá přátele ani rodinu. Musela se naučit o sebe postarat sama a to z velké části utvářelo její povahu a budoucí činy. Díky tomu že na světě nic nemá, je schopná cokoliv a kdykoliv obětovat. Většina lidí, které měla ráda, zemřela a nebo je byla nucena poslat pryč kvůli jejich vlastní bezpečnosti. Z toho duvodu jí samota vyhovuje. Možná se jednou najde někdo kdo nezemře ani neodejde, ale to ví jen Ignit.

Životní sen: Sloužit nejlépe svému národu

Popis a obrázek vzhledu: Po matce zdědila přes půl zad padající vodopád hustých zrzavých vlasů ohraničujících bledou, ostře řezanou tvář. Oči barvy divokého moře vévodí její tváři a jsou krásnější než ten nejkrásnější šperk. Po otci nezdědila moc viditelných rysů, má po něm spíše povahové rysy jako je třeba obětavost, věrnost, loajálnost a další ušlechtilé vlastnosti, ale bohužel ji nestihl vychovávat dost dlouho, aby zamezil krutosti a nedůvěřivosti, které ji život naučil. Její štíhlou postavu většinou skrývají modré nebo černé, méně často nosí fialové nebo červené šaty. Když ještě pracovala u své matky v pekárně, nosila vlasy stažené do pevného uzlu. Od té doby si je nestáhla ani jednou. A to nebylo jediné co nechala za sebou. Jediné co si ponechala z té doby je to co ji otec učil s mečem.

Doplňující informace: Její matka pracovala v pekárně na okraji města ve stejném domě v němž bydleli. Otec byl vojákem. Luna je nejstarší ze tří dětí. Prožila krásné, ale příliš krátké dětství. Dlouho byla jedináček. Pomáhala matce v pekařství a ve volném čase běhala po kopcích, loukách a lesech s ostatními dětmi z města. Otec jí učil bojovat. Později se jí narodil bratr Liam.
Dva roky byla šťastná.... Její matka čekala další dítě. Tehdy sedmiletá Luna se s ní právě pohádala, její matka nerada viděla svou holčičku se zbraní v ruce, a skrývala se v lese. Už se setmělo, když večerní vítr, který tak milovala, k ní přinesl pronikavý pach kouře, spáleného masa a sladký zápach krve. Polekaně vyskočila a zděšeně se dívala směrem k městu. Nemohla odtrhnout oči od rudého ohně, který polykal její rodné město dům po domě. Zdálo se jí to jako celá věčnost než se pohnula. Nejdřív pomalu vykročila, pak pořád a pořád zrychlovala, než doběhla ke svému domu chycenému v rudé síti plamenů. Otec ležel na dvoře s probodnutým břichem kousek od matky, ke které se snažil doplazit. Matka měla podříznutý krk a v ruce držela svou modrou kouli, na kterou nesměla Luna sahat. Kousek od nich ležel otcův meč pokrytý dosud nezaschlou krví. Všude okolo se vršilo snad dvacet cizích mrtvých těl. Liam tam nikde nebyl. Schoulila se u matčina těla a plakala dokud neusnula.

Reklama

14. července 2015 v 11:20
Pokud si s námi chcete vyměnit ikonku pište do komentářů. :)