Zvyky a doprava Potomků nebes

15. srpna 2014 v 22:21
Zvyky
Pokud někdo někoho pozve k sobě domů, očekává se, že bude dotyčným též pozván na návštěvu. Opačný případ se bere za nezdvořilost.
Potomci nebes se před spaním většinou chodí vykoupat, aby tak ze sebe smyli těžkosti z prožitého dne.
Věří se, že mít doma obraz bohyně Aether přináší štěstí. Většina lidí se snaží toto "kouzlo" posílit pravidelným modlením.
Urážka Svatého se pokládá za urážku Aether. Obvykle to za ni schytáte a většinou ani ne od onoho Svatého, nýbrž od ostatních Potomků nebes.

Doprava
Obecně se na Deurii hodně chodí pěšky, ale samozřejmě tu jsou i různé dopravní prostředky/zvířata Potomci nebes "plují" mezi jednotlivými ostrovy na dřevěných lodích, jež jsou nadnášeny obřími horkovzdušnými balóny. Směr letu určuje pohyb velkých kožených křídel, nacházejících se na bocích lodí. Při významných událostech, např. při svatební projížďce, cestují ve zdobených kočárech, které táhnou mecherosové. Tito tvorové jsou unikátní, jelikož svým vzhledem nepřipomínají žádného jiného živočicha na planetě. Mají bílé tělo esovitého tvaru a postrádají jakékoliv končetiny. Též jim chybí oči, ústa i nos. Jediná věc, která jim podle všeho nechybí, je tlama, v níž však nemají žádné zuby, pouze široký vlhký jazyk. Přestože očividně nevidí, neslyší ani nevnímají pachy, dovedou se z nějakého neznámého důvodu skvěle orientovat v jakémkoliv prostředí. Mecherosové ovládají silnou magii, jež jim umožňuje bezproblémově létat i za velkého zatížení. Z tohoto důvodu zastávají někteří lidé názor, že by měli být běžně využíváni, ne jen příležitostně. K dopravě po zemi chovají Potomci nebes koně, které samozřejmě mohou táhnout i různé kočáry a vozy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama