Významné osobnosti Strážců smrti

15. srpna 2014 v 22:23
Bůh - obsazeno
Vládce národa. O roli bohů se více dočtete v Důležitých informacích.

Kněz/kněžka - obsazeno
Druhá nejvýznamnější osoba po bohovi. Je zajímavý hlavně z náboženského hlediska a většinou hraje velkou roli při různých rituálech apod. Spolu s bohem se stará o vedení národa a je hned po něm nejvyšší autoritou.
Hráč, jenž je knězem či kněžkou pomáhá hráči boha udržovat správný chod hry a v době jeho nepřítomnosti ho zastupuje, tj. hraje za boha (aby se předešlo nesrovnalostem a zmatkům,je potřeba, aby se na tom s bohem předem domluvil).

Kronikář/ka - volno
Stará se o zaznamenávání důležitých (případně i nedůležitých) událostí.
Hráč, jehož postava je kronikářem nám každý měsíc (přesný datum vždy upřesníme) pošle zápis do kroniky, jenž bude uveřejněn na blogu a za nějž dostane národ nějaké body.

Hrobař/ka - Jedno místo ze dvou obsazené (jedno volné)
Hrobaři jsou zpravidla dva a jejich úkolem je pohřbívání obětí rituálu Taraku. Hrobaři jsou mezi Strážci velmi vážení a ctění.

Smrťák/smrtka - volno
Práce smrťáka spočívá v odnášení mrtvých Strážců smrti do podzemí. Nemají takový respekt jako hrobaři, ale stále mají ve společnosti vyšší postavení než "obyčejní" lidé. Bývají nanejvýš dva.

Jeden z hráčů, jenž hraje za hrobaře nebo smrťáka, může mimo jiné ilustrovat kroniku, viz malíř u Zemí označených, nebo skládat básně, viz básník u Potomků nebes. Je však třeba, aby se na tom nejprve domluvil s hráčem boha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama