Významné osobnosti Stínového národa

15. srpna 2014 v 22:23
Bůh - volno
Vládce národa. O roli bohů se více dočtete v Důležitých informacích.

Kněz/kněžka - volno
Druhá nejvýznamnější osoba po bohovi. Je zajímavý hlavně z náboženského hlediska a většinou hraje velkou roli při různých rituálech apod. Spolu s bohem se stará o vedení národa a je hned po něm nejvyšší autoritou.
Hráč, jenž je knězem či kněžkou pomáhá hráči boha udržovat správný chod hry a v době jeho nepřítomnosti ho zastupuje, tj. hraje za boha (aby se předešlo nesrovnalostem a zmatkům,je potřeba, aby se na tom s bohem předem domluvil).

Kronikář/ka - volno
Stará se o zaznamenávání důležitých (případně i nedůležitých) událostí.
Hráč, jehož postava je kronikářem nám každý měsíc (přesný datum vždy upřesníme) pošle zápis do kroniky, jenž bude uveřejněn na blogu a za nějž dostane národ nějaké body.

Trpitel/ka - obsazeno
Úlohou trpitele je trpět za největší lidský hřích, za narození do tohoto nečistého světa. Trpiteli není povoleno mít vlastní dům a rodinu a jíst může pouze suchý chléb, který dostává každé ráno od kněze (a kterého je akorát tolik, aby nepošel hlady). Každý den je přivazován k pranýři, od něhož je po dvou hodinách opět odpoután, ale jen za předpokladu, že se po celou dobu modlil za očistu svého národa. Jako jediný se nesmí účastnit rituálu Laral. Lidé si ho pro jeho úděl váží, ovšem zároveň se ho i straní, neboť se má za to, že promluvit na trpitele nosí boží smůlu. Obvykle za něj bývá vybrán ten "nejnevinnější" člověk a dotyčný je po své smrti vždy pokládán za "smrtí očištěného".

Chrámový/á učitel/ka - volno
Chrámoví učitelé se starají o výchovu dětí v chrámu.
Hráč hrající za chrámového učitele může, pokud má zájem, vykonávat roli ilustrátora kroniky, viz Malíř u Zemí označených, nebo skladatele básní, viz Básník u Potomků nebes. Chrámoví učitelé jsou dva.

Boží posel - volno
Od běžných poslů předávajících zprávy se liší tím, že pracuje výhradně pro boha Dea a jeho kněze. Je však vázán slibem mlčenlivosti, jehož porušení by ho pravděpodobně stálo život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama