Speciální schopnosti Zemí označených

15. srpna 2014 v 22:20
Léčení
Tato dovednost využívá přírodní síly k léčení zranění a nemocí. Též se s ní dá zbavit otravy jedem, ať už přírodním (z hadího uštknutí, jedovatých rostlin apod.) či lidmi vyrobeným. V moci této schopnosti však rozhodně není dělání zázraků. Určitě nezmůže nic s rozpáraným břichem, chybějícími orgány či končetinami a tak podobně. I v případě jedů je třeba využít ji co nejdříve. Očekávat, že vás vyléčí v poslední minutě před smrtí, je krajně naivní (ačkoliv někdy se zázraky dějí, což?)

Mluvení s rostlinami
Název asi vypovídá za vše. S touto schopností dovedete komunikovat s rostlinami, což může být mnohdy velmi "poučné". Obzvlášť, když si nějaká květina či strom vyslechne něčí tajný rozhovor.

Ovládání země
Moc nad elementem země obnáší možnost nechat rostliny dle své vůle růst, umírat, případně manipulovat s kameny, aniž by se jich musel uživatel dotknout, či je naopak pouhým přejetím prstem rozkrojit jako máslo (u hor je určitě možné vytvořit praskliny, ale rozhodně nelze jen tak rozpůlit třicetimetrovou skálu). Patří sem i různá manipulace s hlínou a tak. U obzvlášť nadaných členů se objevuje schopnost vyvolat mírné zemětřesení.

Splynutí s přírodou
Velmi rozšířenou dovedností je mezi Zemí označenými "splynutí s přírodou". Dotyční se přitisknou ke stromu, skále, případně jen k zemi a v podstatě se stanou její součástí. Je to poměrně užitečné při schovávání. Na rozdíl od jiných schopností, nevyžaduje tato dovednost magickou energii, ba naopak se dá říct, že se během ní Zemí označení "nabíjí". Avšak pozor, příliš dlouho trvající splynutí může mít nepříjemné vedlejší následky (zdřevěnění, částečné zkamenění, trávu v podpaží apod.)

Proměna ve zvíře
Někteří ze Zemí označených se umějí měnit ve zvířata. Každý však pouze v jeden určitý druh a také jedině s ním si ve své zvířecí podobě rozumí (tj. tygr je schopen mluvit s jiným tygrem, ale určitě ne s krysou).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama