Speciální schopnosti Strážců smrti

15. srpna 2014 v 22:15
Magie krve
Tato schopnost umožňuje svému uživateli ovládat svou krev. Dotyčný s ní může hýbat, zpevnit ji, vytvořit z ní řeznou či bodnou zbraň a tak podobně. Pokud ho někdo zraní a jeho krev vystříkne do okolí, dokáže s ní i nadále manipulovat, avšak není schopen navrátit ji zpět do svého těla. To samé platí i u úmyslného vystřelování krvavých šípů. Jakmile se krev jednou oddělí od zbytku v těle, není zkrátka již možné, dát ji zpátky. Proto se nedoporučuje vytvářet krvavé střely ve velké míře, jelikož by to mohlo vést k anémii, či dokonce až k smrti (což je naprosto logické - když někdo přijde o všechnu svou krev, těžko bude stále naživu).

Astrální cestování
S touto dovedností mohou Strážci smrti opustit své tělo a ve své duchovní/astrální podobě se pohybovat po světě. V této formě je nikdo nemůže vidět ani se jich dotknout, avšak oni sami jsou za většího soustředění schopni pohybovat věcmi či mírně ovlivnit náladu ve svém okolí. Je to obzvlášť vhodná schopnost pro zvědy, avšak pozor: pokud vaše tělo bude zabito v době, kdy se vaše duše bude nacházet mimo něj, zůstanete jako duch navždy bez možnosti návratu. Též pokud budete mimo tělo příliš dlouho (čtyři hodiny času postav), nebudete schopni po dva dny uskutečnit další astrální cestování a po celou dobu vás bude příšerně třeštit hlava.
Upozornění:Pokud se někdo rozhodne zabít tělo člověka, jenž zrovna astrálně cestuje, je třeba, aby na tom byl s hráčem oné postavy domluvený a dal nám o tom vědět.V případě, že bude takto usmrceno fyzické tělo boha Acherona, může si jeho duše najít jinou tělesnou schránku.

Dotek bolesti
Strážci smrti, ovládající tuto schopnost, umějí pouhým dotykem způsobit komukoliv nesmírnou bolest. Sice nestačí k tomu, aby dotyčného zabila, ale může ho přivést do bezvědomí, v horším případě dokonce připravit o rozum.
Upozornění: To zda jste něčí postavu přivedli do bezvědomí či ji připravili o rozum, záleží čistě na jejím majiteli. Není možné, abyste jen tak napsali: Připravil ji o rozum. V takovém případě byste v podstatě hráli za dotyčného, což nesmíte. To, zda má vaše schopnost až takovéto následky, záleží na druhém hráči (Na druhou stranu je jasné, že pokud se vás sejde deset a všichni se do jednoho člověka pustíte se svým dotekem bolesti najednou, patrně zkrátka nebude možné, aby zůstal psychicky v pořádku. Ledaže by to celé trvalo jen pár vteřin.).

Létání
Co k této dovednosti napsat? Její vlastníci zkrátka dovedou létat (ať už s křídly či bez nich).

Vyvolávání zbraní
Ti, kdož jsou obdaření touto schopností, dokážou pomocí své magické síly vyvolat "jakoukoliv" zbraň (Jsou tím myšleny pouze meče, dýky, luky a jiné starší zbraně. Žádné pistole, lasery a podobně…)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama