Speciální schopnosti Stínového národa

15. srpna 2014 v 22:19
Ovládání stínů
Stínový národ má svůj název odvozen od své schopnosti ovládat stíny. Je schopen s nimi útočit, bránit se a dokonce je na krátký čas "oživovat".

Splynutí se stíny
Někteří jedinci ze Stínového národa mají zvláštní schopnost splynout se stíny. V podstatě to znamená, že když se v nich ukryjí, stávají se pro lidi z ostatních zemí téměř neviditelnými. Možná by se dalo říct, že se sami stanou stíny či součástí onoho stínu, v němž se ukryjí. Ani lidé ze stínového národa pořádně netuší, jak tahle dovednost funguje. V každém případě však moc dobře vědí, že jim stačí pouze tmavý stín a mohou se docela dobře schovat před zraky ostatních. Je poměrně zajímavé, že každý ze Stínového národa je schopen zpozorovat/vycítit někoho, kdo "splynul" se stíny, aniž by sám tuto schopnost ovládal.

Přivolání tmy
S touto dovedností je možné na nějakou dobu "přivolat" absolutní, černočernou tmu, jíž nepronikne vůbec žádné světlo. Její rozsah je čtverec 10x10 metrů, avšak pokud je využita v uzavřeném prostoru, nepronikne skrz stěnu, která ho ohraničuje. To znamená, že když bude přivolána do pokoje o 5x4 metru, nepronikne skrz zeď do další místnosti. Leda v případě, že by během přivolání byly zrovna otevřené dveře. Pokud by je někdo otevřel až po něm, tma se už dál rozšiřovat nebude. Tato schopnost je velmi užitečná v kombinaci s nočním viděním. Bez něho je pro uživatele krajně nevýhodná, jelikož stejně jako jeho soupeř, nevidí nic ani on sám.

Iluze
Jak už název napovídá, tato dovednost umožňuje vytvářet nejrůznější iluze. Jejich "kvalita" se odvíjí výhradně od dovedností sesilatele. Pokud se jedná o přelud spojený s konkrétními představami "oběti" (např. s jejich strachy), může do určité míry zafungovat i představivost osoby, jež je pod vlivem iluze.

Noční vidění
Mezi lidmi ze stínového národa je poměrně častá schopnost nočního vidění, díky níž mohou i v naprosté tmě vidět, co je kolem nich. Jsou celkem dva druhy - infravidění (na základě teploty předmětů) a siluetové vidění (oči dotyčných zvládnou rozeznat vše kolem nich, avšak pouze ve formě siluet). Každý ovládá pouze jeden druh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama