Speciální schopnosti Rubínového lidu

15. srpna 2014 v 22:17
Krystalová magie
Uživatelé krystalové magie umějí jen tak z ničeho vytvořit pevný rudý, oranžový či žlutý krystal a to jakéhokoliv tvaru. Nemusí to tedy být jen nějaký "kus kamene" nýbrž i zbraň, socha atd. Vše má však svá omezení. Určitě nemůže jeden člověk sám zvládnout najednou vytvořit celé krystalové město. Na něco takového by byla potřeba spousta dalších lidí.

Magie run
V Rubínovém lidu jsou tací, kteří si dokážou zvyšovat vlastní sílu, odolnost, obratnost a regeneraci pomocí run, jež si kreslí na tělo speciální látkou zvanou Reas. Tu vytváří smícháním prášků z určitých typů hornin a "magické esence", což je vlastně jejich magická síla, jíž poměrně pracným postupem přeměňují na kapalinu. Reas vypadá jako fosforeskující tekutina měňavé barvy.

Povolání
Rubínový lid není občas nazýván "Ptačím lidem" pro nic za nic. Důvodem toho označení je jeho speciální schopnost dočasně povolat do svého těla ptačího ducha, který svému "hostiteli" dodá velkou sílu (až dvojnásobnou oproti normálu), mrštnost (až trojnásobnou) a rychlost (až čtyřnásobnou). Dotyčný je dále schopen dorozumívat se s ptáky a krásně zpívat. Nevýhodou je, že po celou dobu, během níž se v něm nachází přivolaný duch, není sám sebou. Ptačí duše ho zčásti ovládá, kvůli čemuž nemůže jasně uvažovat a řídí se spíše zvířecími, nežli lidskými instinkty. Většinou také vydává nejrůznější ptačí skřeky a i jeho postoje připomínají nějakého dravce.

Síla slov
Někteří z rubínového lidu se začali věnovat studiu speciálních slov, jež v kombinaci s jejich magií umožňují vytváření ochranných bariér, skrz které nepronikne žádný útok, nepřítel atd. Ovšem tato schopnost má určitá omezení. Člověk, jenž bariéru vytvoří, musí být uvnitř ní a nemůže ji opustit, dokud ji nezruší. To samé platí i o dalších lidech, kteří se nacházejí v době jejího vzniku vevnitř. Pokud by se i tak pokusili bariéru opustit, bylo by to jako by se snažili projít pevnou zdí (tak pevnou, že by skrz ni neproniknul ani ten nejsilnější nepřátelský útok). Bariéra se nemůže pohybovat, a tudíž jsou dotyční nuceni zůstat na jednom místě. Nemohou skrz ni ani útočit (je to "zeď" jak pro nepřátele, tak i pro uživatele) a vzhledem k tomu, že její udržování poměrně rychle vyčerpává magickou energii (při plné síle uživatele vydrží maximálně půl hodiny), nedoporučuje se používat v běžném boji. Své uplatnění nachází spíše při ochraně domova, během útoků na tábor/vesnici, kdy se obvykle více lidí soustředí na jednu a tu samou bariéru, čímž jí dodají více magické síly a zvýší její trvanlivost (za každého člověka půlhodina). Takto mohou kupříkladu ochránit děti a staré, zatímco ostatní bojují. Bariéra je v podstatě uzavřená polokoule (nachází se i dole pod nohama, ale již ne pod zemí) o poloměru tři metry (tj. v případě jednoho uživatele -> pokud několik lidí s touto schopností vytváří jednu bariéru, mohou na úkor její trvanlivosti zvětšit celkovou velikost).

Travičství
Rubínový lid je mistrem v oboru vytváření jedů (a samozřejmě i jejich protijedů). Kromě toho se vyzná i ve zhotovování různých drog, jež využívá při svých rituálech. Klíčem k výrobě je posilování účinků vzniklé látky magií, což zpravidla nějakou dobu trvá. Kdyby na směs použili přílišné množství magie najednou, vybuchla by. Z tohoto důvodů je travičství poměrně ošemetná věc, vyžadujíc notnou dávku pozornosti a soustředěnosti. Navíc i samotné umíchání potřebných látek vyžaduje určité znalosti. Traviči proto obvykle bývají ti chytřejší z Rubínového lidu.
Travičství je jediná schopnost, kterou nemůže bohyně udělit knězovi jako třetí dovednost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama