Rituály a významné události Stínového národa

15. srpna 2014 v 22:20
Rituál Laral
O rituálu
Už odpradávna prováděl Stínový národ na začátku každého měsíčního cyklu rituál Laral, během nějž se modlil za splnění svých přání, životních cílů a tajných tuh.

Průběh rituálu
Rituál Stínového národu se koná ve Svatyni zapomnění, ležící nedaleko jeho hlavního města Tenebrae. Vstup do ní je povolen pouze během tohoto obřadu, a pokud by ji někdo navštívil v jiné době, aniž by měl povolení od boha či kněze, kteří sem mohou přijít kdykoliv, byl by velmi krutě potrestán. Lidé jednotlivě přicházejí k rozevřené Knize soumraku a se sepjatýma rukama, v nichž drží Korále zmaru, se modlí za splnění svých přání. Poté přejdou ke svému bohovi Deovi, kterému korále obřadně předají. Ten je od nich "očistí" a podá je knězovi, jenž je donese dalšímu člověku. Dotyčný se s nimi jde opět modlit, znovu je vrátí bohu a tak pořád dokola, dokud se u knihy nevystřídají všichni ze Stínového národa. Jedná se o poměrně zdlouhavý rituál a zpravidla trvá několik dní.


Tradiční rituální oděv
Po celé trvání rituálu jsou lidé oblečeni do dlouhého roucha s kápí, kterou mají přetaženou přes hlavu. Pouze Deus a kněz ji mají staženou, jelikož na rozdíl od ostatních nejsou "nečistí" a jejich tvář nemůže svatyni znesvětit. Pakliže by kdokoliv odhalil během pobytu ve svatyni svou tvář, ať už úmyslně či neúmyslně, stihl by ho nejvyšší možný trest, poprava.

Narození dítěte
Děti jsou svým matkám téměř hned po porodu odebrány a odnášeny ke knězovi, který je pomocí svatých textů z Knihy soumraku očistí. Poté jsou odvezeny do Chrámu ticha, který mohou opustit až po dosažení patnáctého období života. Do té doby žijí pod dohledem přísných učitelů, vyrůstajíce odděleně od svých rodičů, které vlastně nikdy nepoznají (Či lépe řečeno - nikdy nezjistí jejich identitu, ačkoliv se s nimi někdy určitě setkají a sami rodiče v takovém případě též netuší, že oni jsou jejich dětmi.).

Den smutku
Den smutku je dnem, kdy člověk přišel do tohoto prohnilého světa (laicky řečeno - narozeniny). Stínový národ nepovažuje narození za něco, co by se mělo každé období slavit. Naopak lidé tento den obvykle tráví v zasmušilosti a o samotě.

Svatební obřad
Pokud spolu chtějí dva lidé navázat milostný poměr, musí projít svatebním obřadem. Pokud tak neučiní, stihne je krutý trest, jehož výše záleží na hloubce vztahu. Lidé, kteří se hodlají vzít, musí spolu dva týdny před konáním svatby přestat mluvit. Teprve na konci obřadu, během nějž jim kněz poskytne očistu a dá jim své požehnání, mohou své mlčení prolomit, aby si sdělili, že si budou až do smrti věrní.

Pohřební rituál
Zesnulí Stínového národa jsou na dřevěných loďkách posílaní po Mrtvé řece do Jezera odpočinku. Podle toho, zda je kněz označí za "smrtí očištěné" či "i po smrti špinavé", mají buď u hlavy anebo u nohou hořící bílou svíčku. Svíčka u hlavy značí "smrtí očištěné", zatímco u nohou je znamením "i po smrti špinavých".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama