Rituály a významné události Potomků nebes

15. srpna 2014 v 22:21
Obřad Ramiri
O obřadu
Vždy po uplynutí jednoho a půl cyklu vykonávají Potomci nebes obřad Ramiri, neboli Obřad vesmírného požehnání, neboť věří, že jim dává právo vládnout nebesům. Jsou si jisti tím, že jim v případě nejvyšší nouze, bude poskytnuta vesmírná síla, pomocí níž budou moct uhájit svou pozici na planetě.

Průběh obřadu
Během obřadu dokráčí Potomci nebes z města Aerus po létajících kamenech na svůj posvátný ostrov Serenum. Po celou dobu udržují naprosté ticho, které narušují jedině zvuky počasí (skučení větru, případně bouřka, atd.). Teprve poté, co všichni dorazí na ostrov, začnou vysokým hlasem zpívat svou pradávnou obřadní píseň. Seskupí se do dvou velkých kruhů, uprostřed nichž stojí kněz a bohyně Aether. Kruh kolem kněze je tvořený dětmi do patnácti let. Zbytek, tj. lidé nad patnáct let, stojí kolem bohyně. Během tohoto obřadu a pouze po jeho trvání propůjčuje Aether všem svým následovníkům schopnost vládnout bleskům. Všichni Potomci nebes je pak se zavřenýma očima a rozpřáhnutýma rukama k sobě přivolají a nechají je procházet svými těly. V té chvíli také umlká jejich zpěv, jelikož by byl stejně přehlušen zvukem elektřiny, která v nich proudí. Po nějaké době jsou výboje v nich natolik silné, že blesky začnou jejich těla přes ruce opouštět a navzájem se spojí. Vytvoří se tak dva obří energické kruhy. Vzniklou elektřinu pak bohyně a kněz pošlou do vesmíru. Obřad je velmi náročný, neboť spotřebuje nesmírné množství síly a to jak lidské, tak i božské. Z tohoto důvodu jsou všichni lidé i Aether samotná po další dva dny zesláblí a velmi unavení. Většinou nemají dostatek energie ani na návrat do města a musejí nějaký čas zůstat na ostrově.


Tradiční obřadní oděv
Všechny ženy, včetně bohyně, mají během obřadu dlouhé bílé šaty, které obvykle doplňují různými šperky. Pokud mají vlasy alespoň mírně pod ramena, spletou si je do copu. Muži si oblékají dlouhá tmavě modrá roucha a pomalovávají si obličeje tyrkysovou barvu. Kněz je oděn podle toho, zda je muž či žena.

Narození dítěte
Děti se pár dní po svém narození odnášejí k bohyni Aether, která jim dá své požehnání a políbí je na obě líce. Poté jim ona anebo kněz věnuje nebeský amulet, vytvořený ze speciálního kamene, jenž mění barvu podle nálady.

Narozeniny
Narozeniny se většinou nijak zvláštně neslaví, ale ten, kdo je má, obvykle od svých blízkých dostane barevné korálky, vyrobené z nejrůznějších materiálů, častokrát dokonce vlastnoručně. Obdarovaný pak s nimi může do dvou dnů po narozeninách zaplatit v jakémkoliv obchodě. Platí, že jeden korálek se rovná čtvrtině mince. Aby však člověk dokázal, že má na nákup skutečně právo, musí vlastnit dokument o narození, jejž na požádání vystavují významné osobnosti národa. Jakmile je tato listina jednou pořízena, může být používána každé období a není nutné žádat o ni znova. Za předpokladu, že ji neztratíte ani nezničíte…

Uzavření sňatku
Zamilování spolu mohou založit rodinu tím, že uzavřou sňatek na Ostrově lásky. Oddávajícím je obvykle buď bohyně anebo kněz, ve výjimečných případech to může být i dobrý přítel někoho z páru. Budoucí manželé musí odsouhlasit, že si jsou vědomi, jaké závažné rozhodnutí právě činí, jelikož ho už nikdy nebudou moct vzít zpět a že si budou navzájem pomáhat až do smrti. Poté se oba dva navzájem políbí na tvář a vymění si své nebeské amulety. Tím je sňatek uzavřen, ale celý obřad ještě nekončí. Je zažitým zvykem, že novomanželé před očima svatebčanů nasednou do kočáru taženého monocerosy (tato stvoření jsou více popsána v dopravě) a vydají se na okružní let kolem celého území Potomků nebes.

Pohřební obřad
Těla mrtvých jsou ve skleněných rakvích ukládána do obřích hrobek, jež svým výstavním vzezřením často připomínají spíše chrámy. Nejznámějšími z nich je Panenská hrobka a Hrobka posledního odpočinku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama