Rituály a významné události Dračích dětí

15. srpna 2014 v 22:21
Obřad Zarater
O obřadu
Aby byl bůh Ignitus, jejž Dračí děti uctívají, neustále plný vitální síly, je nutné, aby přijímal něčí životní energii, nejlépe nějaké velmi silné osoby. K jejímu výběru slouží obřad Zarater, často označovaný také jako Ohňová noc, jenž se koná vždy, když bývalý poskytovatel zemře.

Průběh obřadu
Obřad se koná v noci za svitů ohňů, do nichž se před jeho začátkem vhazuje hvězdný prach, který Dračí děti získávají drcením meteorických úlomků, jež čas od času dopadnou na Deurii. Díky nim nejsou plameny pouze rudé, nýbrž i modré, zelené, fialové, růžové a černé. Oheň různých barev sice není pro samotný průběh obřadu nijak důležitý, ale již dávno se stal jeho součástí. Zásadním je na celém rituálu boj mezi dvěma lidem zvolenými jedinci, kteří soupeří o pozici nejsilnějšího bojovníka. Vítěz si pak kromě úcty od svých druhů vyslouží i požehnání od kněze, které mu má zaručit mnoho dalších vítězných bojů. Nejdůležitější je však následné vytvoření magického kontraktu mezi výhercem a Ignitem, jehož předmětem je výměna energie. Onen nejsilnější poskytuje bohovi svoji životní sílu a ten mu na oplátku dává sílu magickou. Díky tomu je dotyčný člověk ještě mocnější než dosud, avšak na druhou stranu se jeho život oproti normálu znatelně zkrátí. Smlouva se uzavírá ústně, ale v závěru je ještě zpečetěna krví. Ignitus a výherce se obřadní dýkou říznou do dlaně a ty pak k sobě přiloží. Tím je kontrakt i samotný obřad dokončen. Obvykle však lidé ještě vyrazí do hospody a všechno řádně zapijí. Obzvlášť bojovník, jenž souboj prohrál, musí nějak spláchnout vlastní žal.

Tradiční obřadní oděv
Pro obřad Zarater není zapotřebí žádného speciálního oděvu. Pouze bojující dvojice má na sobě stará, magií opředená brnění, jež se vytahují na světlo jen tuto jedinou noc. Věří se, že svým nositelům umožňují probudit v sobě svého spícího draka a vydat tak ze sebe při souboji naprosté maximum.


Narození dítěte
Dětem se zhruba sedm dní po narození začíná dávat jako doplněk k mateřskému mléku šťáva z rostliny Durok, která je má posilnit a už v raném dětství navyšovat jejich životní a magickou energii. Podává se jim tak dlouho, dokud je matka může kojit. Šťáva samotná totiž obsahuje i látky, jež lidskému tělu škodí, a jejichž účinek anuluje pouze mateřské mléko.

Oslava narození
Každé období uspořádá člověk v den, kdy se narodil, velkou žranici. Na rožni se opeče pár prasat, přivalí se sudy piva a všichni pozvaní se mohou nacpat k prasknutí. Obvykle pak zase všechno vyzvrátí, jelikož si nechtějí pokazit svou figuru. Někteří jedinci zvrací i během žranice, aby si v břiše udělali místo a mohli dál jíst. Za malé děti takto slaví jejich rodiče, případně jiná osoba, jež je za ně zodpovědná.

Žádost o ženu
Všechny ženy z národu Dračích dětí patří bohovi Ignitovi, ale jakýkoliv muž si může o jednu z nich zažádat. Pokud dokáže, že je schopný bojovník a i jím vybraná dívka (ale klidně i starší dáma) o něj bude též stát, Ignitus mu ji rád daruje. Obvykle pak nově vzniklý pár uspořádá velkou hostinu pro všechny své známé, na níž oslaví začátek svého společného života. Muž musí dosáhnout alespoň 20. období života, aby mohl požádat o partnerku, a ta musí být zase nejméně třináct období stará. Pouze kněz si může činit nárok na dvě ženy, ale to jen za předpokladu, že je mužského pohlaví. Pokud se jedná o kněžku, smí si sama vybrat jakéhokoliv milence a to i proti vůli dotyčného. Nesmí se však jednat o někoho, kdo již nějakou partnerku má.

Pohřební obřad
Mrtví se tradičně spalují na velké pohřební hranici a smutek z jejich odchodu se zapíjí tvrdým alkoholem. Obvykle si při tom lidé vyprávějí o životě dotyčných, a co nejvíce je vychvalují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama