Příjmení a přídomky

15. srpna 2014 v 22:23
Strážci smrti
Všechny ženy mají příjmení, "Norecha", což je vlastně pozpátku vyslovené jméno jejich boha Acherona a všichni muži "Acher", což jsou první dvě slabiky téhož jména.

Rubínový lid
Rubínový lid si za svá jména dává přídomek složený z názvu ptáka a drahokamu (případně polodrahokamu anebo jiného vzácného kamenu, horniny). Např. Achátový orel či Orlí achát, Rubínový sokol či Sokolí Rubín, Smaragdová sova, Soví smaragd, atd. Dítě obvykle dostane přídomek ještě před narozením od své matky.

Stínový národ
Lidé se Stínového národa si za svá jména dávají buď přídomek Pošpiněný/á či Poskvrněný/á. Možné jsou i alternativy Špinavý/á, Nečistý/á, Neočištěný/á. Pouze kněz si ho může (a v podstatě i musí) změnit na Čistý/á, Očištěný/á, popřípadě na Nepošpiněný/á či Neposkvrněný/á. Přídomky uděluje kněz dětem předtím, než jsou odvedeny do Chrámu.

Zemí Označení
Zemí Označení dostávají od svých rodičů jako přídomek názvy květin a stromů (např. Latnatec, Povijnice, Jam, Maniok, Sedmikráska, Topol…).

Dračí děti
Lidé, patřící k národu Dračích dětí, mají za přídomek jméno nějaké z vlastností, kterými oplývají (Sebevědomý/á, Silný/á, Krásný/á,Bystrý/á, Odvážný/á, Bezstarostný/á, Hluchý/á, Jednooký/á, Plochonohý/á, Chlípný/á, Pomstychtivý/á, atd.). Z tohoto důvodu jej získávají až během svého života, neboť je třeba, aby se jejich vlastnosti řádně projevily. Zpravidla dostanou přídomek buď od kněze či boha a to někdy kolem desátého období života, ale není to pravidlem. Klidně ho mohou obdržet až v patnácti, osmnácti či ještě déle. Pokud jim však není přídomek přidělen do dvaceti, jejich okolí jim ho zpravidla dá samo. Obvykle to je jeden z těchto: Nicotný/á, Nedůležitý/á, Bezcenný/á, Bezvýznamný/á, Ostudný/á, Nevýznamný/á, Prázdný/á. Mít za jménem takovýto přídomek je Dračími dětmi pokládáno za mnohem horší než obdržet přídomek jako je Přitroublý/á či Zbabělý/á. O to horší je, když je někomu jeden z nich udělen samotným knězem, popřípadě bohem. To je snad ta největší ostuda, jaká může člověka potkat.

Potomci nebes
Všechna příjmení Potomků nebes začínají buď na "a"(jelikož na "a" začíná jméno bohyně Aether), "h" ("h" jako hrom), "n"("n" jako nebe), "o"("o" jako oblaka), a končí na "us" (bez důvodu - je to prostě zvyk). Dívky dědí příjmení po svém otci a synové po matce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama