Důležité informace

15. srpna 2014 v 22:22
Hraní za více postav
Maximálně si můžete zaregistrovat tři postavy. Administrátoři, kteří jsou zlí a myslí jen na sebe, mohou mít libovolný počet postav. Abyste si však nepřipadali příliš ukřivděně, můžete si po měsíci aktivního hraní (se všemi postavami, ne jen jednou) zažádat o čtvrtou postavu a my vám ji s radostí dovolíme. Po dalších dvou měsících můžete po nás chtít klidně i pátou. Další možností, jak získat postavu, je narození dítěte. V takovém případě se však rodiče musejí domluvit na tom, zda bude za jejich potomka hrát jen jeden z nich či se budou střídat. Též je možné, aby za něj hrál někdo úplně jiný. Více se o dětech se dočtete v tomto článku, v odstavci "Děti". V případě, že nějaká z vašich postav zemře, můžete si za ni vytvořit novou (Neplatí u dětí, tj. za postavu, kt. se v průběhu hry narodila, nelze po smrti vytvořit náhradu, ledaže by se opět narodila. Ostatně…rozmnožovat se můžete pořád a nic vám tak nebrání ve vlastnění třeba dvaceti postav. Něco takového by však v případě, že nebudete rodit samá trojčata, bylo velmi zdlouhavé a navíc byste za všechny sotva mohli zvládat hrát.)

Domluva hry
Pokud chcete, můžete se na chatu domlouvat na společné hře. V mnoha ohledech je to praktičtější a nejspíš vám to i znatelně usnadní samotné hraní. Další možností je napsat rovnou na nějaké místo herní příspěvek a zmínit se o tom v non-rpg-návštěvní knize. Je samozřejmě třeba, abyste uvedli jméno vaší postavy, a kde se nachází. Ostatní se k vám mohou následně připojit. Domlouvání hry na chatu neznamená, že se k vám následně nemůže přidat úplně jiná postava, která vám o tom nedala vědět. Naopak takovéto věci vítáme už jen kvůli nečekaným přepadením a podobně. Národy mezi sebou často válčí, tudíž je jasné, že sem tam někdo na někoho zaútočí a je mnohem větší sranda, když tím není překvapena pouze postava, nýbrž i samotný hráč.

Bohové (+ role Vypravěče)
Bohové jsou vládci šesti národů, jež obývají planetu Deurii. Hráč, který hraje za postavu boha, má různé výhody (např. v případě schopností, kdy není omezen na výběr dvou), ale zároveň je v podstatě zodpovědný za všechno, co se týká jeho národa. Má na starosti pořádání a organizaci kulturních událostí (např. rituálů, slavností…) a jiných akcí (kupř. útoků na jiný národ), samozřejmě jen pro svůj národ. Všem hráčům však může dělat vypravěče, avšak platí tu podmínka, že přitom nebude nikomu nadržovat (např. nebude někomu ze svého lidu dávat při boji s někým z jiného národa samé výhody, zatímco tomu druhému bude akorát kopat klacky pod nohy). Pokud by se přišlo na to, že něco takového dělá, rozhodně bychom to nenechali jen tak být. A věříme, že pokud by vážně nějaký vypravěč někomu nadržoval, poškozená osoba by se jistě ozvala (většina lidí si nenechá jen tak něco líbit). V případě, že bude bůh psát za vypravěče, měl by do jména v návštěvní knize napsat Vypravěč a za to v závorce své jméno. Pokud se sejdou dva a více bohů, kteří budou stát o zásahy vypravěče, měli by se buď domluvit na střídání anebo (v lepším případě) poprosit jiného boha o hraní vypravěče. Kdyby se jich náhodou sešlo všech šest, museli by se zkrátka nějak dohodnout, případně se obejít bez Vypravěče (vždyť on zas tolik důležitý není, ne?).
Ve hře se též může (a nejspíš i bude) vyskytovat tzv. Hlavní vypravěč, který se bude objevovat během rozsáhlejších dějových linií (nečekejte je nijak často). Za toho hrajeme výhradně my administrátoři.
Bohové též mají právo udělit udělat z někoho ze svého národa významnou osobnost (pokud nejsou všechny významné osobnosti již obsazeny) či naopak nějakou postavu o tento post připravit. Samozřejmě nám o tom musí napsat na email, abychom mohli aktualizovat informace na blogu. V případě, že budou chtít někomu odebrat funkci významné osobnosti, požadujeme mimo jiné uvedení příčiny (tou může být např. dlouhodobá neaktivita - dotyčný se tu víc jak dva měsíce neukázal, v případě kronikáře neposílal zápisy do kroniky, apod.). Za vhodný důvod rozhodně nepovažujeme, že vás někdo o tu funkci poprosil a protože je váš větší kamarád než dosavadní hráč významné osobnosti (či ho máte prostě radši, lépe ho znáte, atd…), rozhodli jste se mu vyhovět a tomu původnímu ji odebrat. To je přece mírně nespravedlivé, ne?
Upozornění: Pokud máte pocit, že váš bůh na všechno kašle a o nic se nestará, nebojte se to nahlásit. Ovšem nedělejte vědu třeba z týdenní neaktivity. Sice se od boha očekává, že se bude hodně starat, ale nepřehánějte to. Ne vždy má člověk čas a chuť na podobné věci. A navíc sedět u hry dvacet čtyři hodin denně je nemožné. Buďte tedy tolerantní. Bohům doporučujeme, aby nějakou dlouhodobější neaktivitu hlásili předem. A jen tak mimochodem, pokud chcete hrát za boha, napište při registraci k otázce, zda jste četli důležité informace, slovo smrtihlav.

Vylepšování národa
Pro svůj národ můžete získávat body, které slouží k jeho vylepšování. Za každých třicet bodů máte právo na vybrání jedné odměny. Tou může být například nová schopnost pro váš národ, další místo k hraní, nový rituál či slavnost, pokrok ve vědě (přiměřený - nemůžete jen tak z ničeho nic vynaleznout laserovou pistoli, když na Deurii nikdo dosud neviděl ani obyčejnou bambitku) či nějaká jiná výhoda oproti ostatním národům, jež vám přijde na mysl, a my ji schválíme. Výběr odměny proběhne asi takto: Nějakou dobu budete moct pokládat návrhy na vylepšení, z kterých poté vytvoříme anketu (pakliže budou přijatelné). Klasicky pak vyhraje možnost s nejvíce hlasy.
Jak získávat body? Plněním různých minisoutěží a bleskovek, v některých případech i za aktivitu. Některé pro národ významné osoby, např. kronikář, mohou získávat body i plněním své práce (více info zde). Pár bodů můžete dostat i za registraci. Za propracované profily postav vás rády odměníme. Též pokud napíšete při registraci k otázce, zda jste četli důležité informace, slovo planeta, obdržíte pro váš národ bonus v hodnotě dvou bodů (neplatí pro bohy - ti získávají dva body automaticky po přijetí).
Každý druhý měsíc uspořádáme "velkou" soutěž, za níž budete moci přirozeně získat o něco více bodů než v případě minisoutěží a bleskovek. Po jejím skončení mimo jiné vyhlásíme, který národ má dosud nejvíce bodů. Ten bude zapsán do síně slávy a získá právo na vylepšení, i kdyby na něj neměl dost bodů.
Upozornění: Body a síň slávy jsou čistě mimoherní záležitosti a vaše postavy o něčem takovém nemají ani ponětí. Tudíž se nemůže stát, že by kupř. někdo z Rubínového lidu řekl někomu ze Stínového národa: "Heč, my jsme měli posledně víc bodů než vy!" Ovšem v nonrpg-chatu si takové věci klidně pište.

Děti
Chcete-li se rozmnožovat, poslužte si. Ostatně to je jedna z možností, jak získat další postavu. Musíte nám však o tom dát vědět. Těhotenství trvá tři cykly (našich devět měsíců), ale klidně se můžeme dohodnout na zkrácení (minimálně na jeden cyklus, tedy tři měsíce). Stačí napsat. Děti je po domluvě možné nechat zpočátku stárnout rychleji než normální postavy, abyste za ně mohli dříve plnohodnotně hrát. Nepočítejte však s tím, že vašemu dítěti bude za týden (dva a kousek Deurijského dne) kupř. deset. Něčemu takovému byste měli dát alespoň jedno období. Bylo by přece divné, kdyby vaše dítě namísto potomka ve výsledku připomínalo spíš vašeho mladšího sourozence, či kdyby bylo dokonce stejně staré jako vy. (Představte si, jak osmnáctiletý kluk říká stejně staré dívce "mami". Divné, ne? XD V knihách takové věci u některých nadpřirozených bytostí sice možné jsou, ale nezapomeňte, že vy jste stále lidé, akorát s magickými schopnosti. Tedy pokud nejste bůh…) Až se dítě dostane do hratelného věku, stává se plnohodnotnou postavou a je třeba za něj poslat registrační formulář.

Smrt
Pokud vaši postavu někdo nebo něco zabije, skolí ji nemoc či se prostě jen rozhodne spáchat sebevraždu (respektive vy už s ní nebudete chtít dál hrát), pošlete nám na náš email (rpg.deuria@gmail.com) tento formulář.

Jméno postavy:
Datum úmrtí:
Místo smrti:
Příčina smrti:

Postavy, které jsou více jak čtyři měsíce neaktivní a nepošlou nám na email nějaké vysvětlení, automaticky umírají na karmínový mor.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angelika ;) Angelika ;) | 15. července 2015 v 15:38 | Reagovat

Váš svět zní ohromně, už jsem to kdysi říkala. Moc ráda se zaregistruji, ale za bohy na stránkách nemůžu najít žádný chat...

2 Darkness(Kazu :D) Darkness(Kazu :D) | E-mail | 16. července 2015 v 11:14 | Reagovat

[1]: Zdravím. :) Tak chat je už zhotoven a heslo k němu dostaneš až po zhotovení a poslání své registrace pro tvou postavu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama